Sport.pl

Wirtualne powołanie dla piłkarza Wisły Kraków

Selekcjoner Haiti na liście wstępnych powołań umieścił Emmanuela Sarkiego. Tyle że pomocnik Wisły jeszcze nie wrócił do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

W klubie informacje o powołaniu Sarkiego przyjęli z wielkim zdziwieniem. O tym, że 28-letni skrzydłowy znalazł się na wstępnej liście piłkarzy branych pod uwagę na mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 (13 listopada z Kostaryką i 17 z Jamajką), poinformował oficjalnie profil na Facebooku Haitańskiego Związku Piłki Nożnej (strona internetowa nie działa). Do Wisły przysłano tylko faks z powołaniem dla Wilde-Donalda Guerriera.

Tym większe jest zdziwienie klubu, że Sarki, który w marcu zerwał więzadła krzyżowe, wciąż nie jest w pełni zdrowia. Trwa jego rehabilitacja, a piłkarz ćwiczy indywidualnie. Na początku września wierzył, że wkrótce rozpocznie treningi z zespołem. - Może stanie się to nawet w listopadzie, a jeśli nie, to w grudniu. Do grania wrócę w przyszłym roku i na pewno dam z siebie 100 proc. - zapewniał.

Trener Kazimierz Moskal tradycyjnie nie ma pełnego komfortu przy ustalaniu składu. Nawet gdy pominąć Sarkiego, to w tym sezonie ani razu nie mógł wybierać z pełnej kadry. Jak nie kontuzje (dłuższe Michała Buchalika i Macieja Sadloka oraz na jeden mecz Arkadiusza Głowackiego, Pawła Brożka, Macieja Jankowskiego i Tomasza Cywki), to pauzy za kartki (Głowacki, Łukasz Burliga, Krzysztof Mączyński) lub wyjazd na kadrę (Guerrier).

Przed meczem z Ruchem za kartki przerwę ma Richard Guzmics. Węgra na pozycji stopera najpewniej zastąpi Sadlok, a na lewą obronę wróci Burliga. W piątkowym spotkaniu zagrożeni pauzą są Gurrier i Jankowski.Więcej o: