Obrońcy na czwórkę, a kto zasłużył na dwóję? Oceny piłkarzy Wisły Kraków za mecz z Termaliką

Wiśle Kraków do pokonania Termaliki Bruk-Bet Nieciecza zabrakło przede wszystkim skuteczności. Sebastiana Nowaka nie potrafili pokonać ani Paweł Brożek, ani Maciej Jankowski.
Facebook? » | A może Twitter? »


Radosław Cierzniak 3 - nie ustrzegł się poważnego błędu. Jego notę obniża fatalne podanie piłki pod nogi rywali, które niemal zakończyło się bramką. Po przerwie doskonale sparował uderzenie Emila Drozdowicza i tym samym zatarł niekorzystne wrażenie.

Boban Jović 3+ - ofensywnie grający Słoweniec co chwilę pojawiał się pod polem karnym gości. Niestety bez wymiernych efektów. W defensywie bardzo solidny.

Arkadiusz Głowacki 4+ - skuteczny w interwencjach, imponował właściwym ustawieniem. Nie dał pograć Martinowi Juharowi - na jego tle rosły i silny fizycznie Słowak wyglądał mizernie. W 42. minucie wślizgiem uratował Wisłę od utraty gola.

Richard Guzmics 4 - solidny mecz Węgra. Dobry w powietrzu i odbiorze. Zaliczył jedną kluczową interwencję, gdy przeczytał zamiary Jakuba Biskupa i zatrzymał bardzo niebezpieczny kontratak Termaliki.

Maciej Sadlok 4+ - podobnie jak kolega po przeciwnej stronie boiska - bardzo często wspierał zespół w ataku. Miał kilka dobrych dośrodkowań i bardzo groźnie uderzył z rzutu wolnego.

Krzysztof Mączyński 4 - spokój, opanowanie i trafne decyzje. Wiedział, w którym momencie przenieść ciężar gry, a kiedy przyspieszyć.

Denis Popović 2 - początek meczu miał bardzo obiecujący, później było już tylko gorzej. Mnóstwo błędów, strat i niezrozumiałych podań.

Tomasz Cywka 2 - w pierwszej połowie zmarnował niezłą sytuację, gdy po podaniu Macieja Jankowskiego uderzył obok bramki. Po zmianie stron zanotował kilka prostych strat. Gdy miał okazję, nie trafił w piłkę, gdy trzeba było dokładnie dograć, kopnął na aut.

Rafał Boguski -3 - prawoskrzydłowy Wisły nie zaliczy tego spotkania do udanych. Jak zwykle był pracowity i aktywny, ale z piłką przy nodze wyjątkowo niedokładny. I bojaźliwy - w jednej sytuacji aż prosiło się, by spróbował akcji jeden na jeden. Nie zdecydował się i podał do nikogo.

Maciej Jankowski 2 - to głównie do niego można mieć pretensje, że Wisła nie wygrała. Miał dwie znakomite sytuacje - najpierw z 12 metrów kopnął w bramkarza, potem z jeszcze bliższej odległości (ale z większego kąta) znów w Sebastiana Nowaka.

Paweł Brożek 3 - przejawiał dużą ochotę do gry. Momentami był za szybki dla partnerów. Miał bardzo dobrą sytuację, tyle że na lewą nogę. Było jednak tak blisko, że powinien trafić do siatki.

Wilde-Donald Guerrier 2 - czasem strzeli gola z niczego, czasem zmarnuje 200-procentową okazję. Z Termaliką wyszła na boisko gorsza wersja Haitańczyka.

Rafael Crivellaro - grał zbyt krótko, by go ocenić.