Wisła Kraków. Bramka Łukasza Burligi golem kolejki

W 9. kolejce ekstraklasy Łukasz Burliga zdobył jedną z bramek w wygranym 6:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gol obrońcy został wybrany na najładniejsze trafienie kolejki.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Burliga bramkę zdobył w drugiej połowie meczu, kiedy w 56. minucie trafił na 4:0. Po zgraniu głową przez Richarda Guzmicsa piłka trafiła do 27-latka, który strzałem przewrotką pokonał Emilijusa Zubasa.

- Wydawało mi się, że byłem na pograniczu spalonego i można powiedzieć, że uderzyłem na luzie. Cieszę się, że wpadła taka bramka i sędzia ją uznał - mówił po meczu Burliga.

Zawodnik Wisły Kraków w głosowaniu zebrał 48% głosów i wyprzedził Ariela Borysiuka i Martina Nespora. To kolejna nagroda indywidualna dla gracza Wisły w 9. kolejce. Wcześniej Paweł Brożek został wybrany na KENO Bohatera Kolejki, a przez kibiców uznany został za Plusa Kolejki. Brożek i Burliga trafili też razem z Rafałem Boguskim do jedenastki kolejki.