Napastnik z Haiti na testach w Wiśle

Jean-Eudes Maurice, kolega Donalda Guerriera, będzie sprawdzany przez sztab trenera Kazimierza Moskala.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Wisła szuka napastnika, bo Paweł Brożek nie ma konkurenta. Na początku sezonu doświadczony snajper długo nie mógł trafić do siatki, ale w ostatnim spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała strzelił dwa gole. Maurice, który przyjechał na testy, ma za sobą grę w lidze francuskiej, m.in. w Paris Saint-Germain, Lens oraz Le Mans. Zagrał w 22 meczach reprezentacji Haiti i strzelił 11 bramek.

Maurice pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UJA Alfortville, gdzie wypatrzyli go skauci Paris Saint-Germain. Przez rok grał w rezerwach francuskiego klubu, a w 2008 roku podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt. Zadebiutował w meczu z Dynamem Kijów w ówczesnym Pucharze UEFA.

W sezonie 2009/2010 wychodził na boisko w pierwszej drużynie aż 23 razy, ale rozegrał tylko 555 minut. Potem napastnik z Haiti był wypożyczany do Lens i Le Mans, ale wiodło mu się w kratkę. Przez dwa sezony w Ligue 2 zagrał w 29 meczach i zdobył gola.Wrócił do rezerw PSG w sezonie 2013/2014, strzelił cztery bramki i był to jego... najlepszy sezon pod względem skuteczności. Potem występował w indyjskim Chennaiyin FC, a ubiegły sezon spędził w cypryjskim Nea Salamis.

Napastnik ma dwa obywatelstwa: francuskie i haitańskie.