By造 bramkarz Wis造 broni rzut karny w Eredivisie

Filip Kurto pu軼i trzy gole, ale obroni jedenastk w spotkaniu Excelsioru z PEC Zwolle.

Chcesz wi璚ej? Polub Krak闚 - Sport.pl

Kurto wyszed w pierwszym sk豉dzie, ale koledzy z obrony nie u豉twiali mu zadania. Po 57 minutach gry Excelsior przegrywa 0:3 po golach Larsa Veldwijka. Sze嗆 minut przed ko鎍em Polak obroni rzut karny, a jego dru篡na ko鎍zy豉 mecz w dziewi徠k.

Przez ostatnie dwa sezony Kurto spada z ligi: najpierw z Rod JC, potem z FC Dordrecht. Mimo to jego bramkarskie umiej皻no軼i zosta造 docenione, bo na pocz徠ku czerwca podpisa kontrakt z SBV Excelsior Rotterdam.

Polak udzieli ostatnio wywiadu dla "Voetbal International", w kt鏎ym opowiada o nadziejach na sezon i do鈍iadczeniach z Eredivisie. - Zd捫y貫m si ju przyzwyczai do stylu. W Polsce trzeba gra prosto i nie wolno ryzykowa. W Holandii gra si przede wszystkim w pi趾. Ju si na to prze陰czy貫m - m闚i by造 bramkarz Wis造.

24-letni Kurto w Wi郵e by przez cztery lata, ale wyst徙i tylko w dw鏂h spotkaniach w sezonie 2010/11. Najpierw przez kwadrans w spotkaniu z Jagielloni Bia造stok (czerwon kartk zobaczy Mariusz Pawe貫k), a p騧niej ju na sam koniec sezonu, gdy losy mistrzostwa by造 ju przes康zone, w wyjazdowym spotkaniu z Zag喚biem Lubin.