Piłkarze Wisły na kursie trenerskim w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej, gdzie mieści się Szkoła Trenerów PZPN, w poniedziałek rozpoczął się kurs UEFA B+A. Pierwsza sesja zakończy się w środę. W zajęciach bierze udział dwóch zawodników Wisły Kraków, Arkadiusz Głowacki i Rafał Boguski - podaje portal ?łączy nas piłka?.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Z grupy byłych i obecnych piłkarzy bardzo zadowolony jest Dariusz Pasieka, zastępca dyrektora Szkoły Trenerów PZPN. - Nie było łatwo zebrać tylu asów w jednej klasie. Nabór na zajęcia trochę trwał, ale cieszymy się, że finalna grupa jest bardzo mocna. W końcu jest w niej wielu doskonałych byłych lub obecnych piłkarzy, którzy zaliczyli wiele meczów w Ekstraklasie czy w reprezentacji Polski. Bardzo się cieszymy, że po zakończeniu kariery zawodniczej chcieliby zostać trenerami. My zaś chcielibyśmy przekazać im jak najwięcej wiedzy, z której będą mogli korzystać.

- Wiadomo, że do piłkarzy będzie nam łatwiej dotrzeć, gdyż doskonale wiedzą, o co chodzi w tej dyscyplinie. Pomożemy im wiele myśli uporządkować, pokazać, co z czego wynika, nauczyć trenerskiego fachu. Na czas kursu będziemy ich trenerami, a oni naszymi zawodnikami. Stworzymy jedną drużynę - dodaje.

Nie brakuje również zawodników, którzy w ostatnich latach biegali po krakowskich boiskach. W zajęciach biorą udział m.in. Bartosz Iwan, Wojciech Łobodziński, Łukasz Mierzejewski, Radosław Sobolewski, Paweł Sasin czy Bartosz Ślusarski.