Były bramkarz Wisły zadebiutował w nowym klubie

Filip Kurto rozegrał pierwszy oficjalny mecz w barwach SBV Excelsior Rotterdam w holenderskiej Eredivisie.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Były bramkarz krakowskiego klubu stanął między słupkami w spotkaniu z NEC Nijmegen. Kurto puścił gola dopiero w 88. minucie, gdy pokonał go Navarone Foor.

Były bramkarz krakowskiego klubu to ostatnio specjalista od spadków z ligi. Najpierw w 2014 roku pożegnał się na chwilę z Eredivisie jako piłkarz Rody Kerkrade, ale za chwilę wrócił jako zawodnik beniaminka Dordrecht. Tam też nie pomógł drużynie w utrzymaniu, choć był jedną z rewelacji rozgrywek, i znowu był bramkarzem ostatniej drużyny tabeli.

- Dobrze wie, co to walka o utrzymanie, i wie, czego się od niego oczekuje - mówił portalowi Voetbal International Rob van Dijk, trener bramkarzy Excelsioru Rotterdam, po podpisaniu kontraktu z Polakiem.

24-letni Kurto w Wiśle był przez cztery lata, ale wystąpił tylko w dwóch spotkaniach w sezonie 2010/11. Najpierw przez kwadrans w spotkaniu z Jagiellonią Białystok (czerwoną kartkę zobaczył Mariusz Pawełek), a później już na sam koniec sezonu, gdy losy mistrzostwa były przesądzone, w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin.