Wisła Kraków. Arkadiusz Głowacki: Przy bramce mogłem zachować się lepiej

Wisła Kraków rozpoczęła nowy sezon, ale zagrała podobnie jak w poprzednim. - Często jesteśmy drużyną, która bardziej myśli o tym, jak atakować, niż o tym, jak bronić - powiedział po meczu Arkadiusz Głowacki.
W końcówce poprzedniego sezonu Wisła kilka razy traciła zwycięstwo w ostatnich minutach gry. W spotkaniu z Górnikiem krakowianie również objęli prowadzenie, ale stracili je już po 11 minutach. - Za łatwo tracimy bramki. Mam do siebie pretensje o gola dla Górnika, mogłem zachować się lepiej. Wydaje mi się, że często jesteśmy drużyną, która bardziej myśli o tym, jak atakować, niż o tym, jak bronić. Chyba wolałbym, żeby te proporcje były trochę inne - podkreślił Głowacki.

Krakowianie znów nie zdołali utrzymać prowadzenia. - Mieliśmy wiele niewymuszonych strat. A to napędza przeciwnika i odbiera nam siły. Przy wysokiej temperaturze bardzo ważne było, żeby grać dokładnie i długo utrzymywać się przy piłce. Górnik przez większość meczu wyglądał pod tym względem lepiej niż my - dodał kapitan Wisły.