Młodzieżowe Euro 2017 w Krakowie? Decyzja we wtorek

Kraków chce współorganizować młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. - Teraz wszystko w rękach PZPN - mówią w magistracie.
W poniedziałek z dziennikarzami spotkał się Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa ds. Sportu. - Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko korzyści wizerunkowe dla miasta, ale również wielka szansa na promocję piłki nożnej w Krakowie - zapewniał Kozioł.

Doradca Prezydenta ds. Sportu dodał jednocześnie, że w przypadku pozytywnej decyzji PZPN, Miasto będzie zabiegać o organizację jak największej liczby sportowych imprez towarzyszących dla młodzieży, w których nagrodami mogłyby być na przykład bilety na mecze.

Miasto podpisało już z UEFA wstępne dokumenty, które dotyczą możliwości organizacyjnych Krakowa oraz bezpieczeństwa podczas imprezy. Przedstawiciele magistratu wzięli też udział w UEFA Study Visit podczas Turnieju Finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 w Czechach.

Mecze rozgrywane byłyby na stadionie Cracovii, a jako potencjale bazy treningowe zgłoszone został obiekty Wisły w Krakowie i Myślenicach oraz obiekty Hutnika i Kmity Zabierzów.

Zarząd PZPN podejmie decyzję we wtorek.