Sport.pl

Wychowanek do wzięcia. Wisła chce Krzysztofa Mączyńskiego

Wisła sonduje sprowadzenie Krzysztofa Mączyńskiego. Na jego pozycję ma już jednak gracza, a wkrótce pozyska drugiego.
- Skontaktowaliśmy się z Mączyńskim - przyznaje prezes Robert Gaszyński, ale nic więcej nie chce zdradzić.

- Potwierdzam - Wisła jest zainteresowana Krzyśkiem, ale ma konkurencję - dodaje Szymon Pacanowski, menedżer zawodnika.

Mączyński o chęci powrotu do kraju mówił kilka tygodni temu. W jego chińskim klubie Guizhou Renhe nie działo się najlepiej, ale nie to było największym magnesem. Przez pierwszy rok był w Azji z narzeczoną, która teraz jest w ciąży i wróciła do Polski. - Nie ma opcji, by przyjechała do Chin, a ja chcę być blisko dziecka. Nie wiem, jak się potoczą losy, ale nie wyobrażam sobie, by być tak daleko od nich - podkreślał Mączyński w rozmowie z "Wyborczą".

28-letni wychowanek Wisły rozwiązał umowę z Guizhou Renhe i jest do wzięcia za darmo. W Chinach zarabiał jednak tyle, ile nie dostaje żaden zawodnik przy Reymonta. Mimo to krakowianie skontaktowali się z nim, ale Mączyński ma też inne oferty. Podobno chciałaby go Pogoń Szczecin. Oferowano go również Lechowi, ale mistrz Polski nie był zainteresowany, bo w Poznaniu nie potrzebują pomocników, dopóki nie sprzedadzą Karola Linettego. - Na razie za wcześnie, by mówić, jak zakończą się rozmowy w sprawie Mączyńskiego. Negocjujemy z kilkoma klubami - zaznacza Pacanowski.

Mączyński dla Wisły nie jest priorytetem, a tylko okazją, z której może skorzystać. Na jego pozycji gra bowiem Brazylijczyk Rafael Crivellaro, który w Krakowie przechodzi badania, i jeśli lekarze nie zgłoszą przeciwwskazań, to w poniedziałek podpisze umowę.

Zawodnikiem o podobnej charakterystyce jest również Denis Popović, który podpisał z Wisłą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata. Wczoraj Słoweńca zaprezentował Gaszyński. - Robię to z dużą przyjemnością. Denis to nie jest postać anonimowa, wiemy, co prezentuje. Będzie u nas pełnił ważną rolę, bo ma nieprzeciętne umiejętności w kreowaniu gry - podkreśla prezes Wisły.

Więcej o:
Komentarze (2)
Wychowanek do wzięcia. Wisła chce Krzysztofa Mączyńskiego
Zaloguj się
  • Oceniono 15 razy 11

    ale po co takie drewno? gdyby nie "tata" Nawałka mało kto by go kojarzył bo umiejętności to ma co najwyżej mierne.

  • koonraadoo

    Oceniono 11 razy 9

    Topór jakich mało drwał bez techniki i rozegrania nie wiem co on robi w reprezentacji chyba tylko po znajomosci tam gra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX