Sport.pl

Wisła po pierwszym treningu. Start w nieznane

Były indywidualne rozmowy z prezesem i zapowiedź transferów, ale cele jeszcze nie zostały określone. Wisła rozpoczęła przygotowania do sezonu, który zapowiada się wyjątkowo ciężko.
Krakowianie w ośrodku treningowym pojawili się długo na godzinę przed pierwszym treningiem. Niektórzy - za pośrednictwem kapitana Arkadiusza Głowackiego - byli wzywani do gabinetu dyrektora sportowego Zdzisława Kapki, gdzie rozmawiali także z prezesem Robertem Gaszyńskim. Wśród wybrańców znaleźli się m.in. Głowacki, Maciej Sadlok i Rafał Boguski.

W tym czasie w bazie w Myślenicach słychać było odbijanie piłki - w szatni wznowiono rozgrywki w siatkonogę. Brakowało tylko muzyki, ale w końcu nie ma już naczelnego wodzireja zespołu Dariusza Dudki, który za darmo odszedł do Lecha Poznań.

Wzmocnienie z I ligi, legenda poza sztabem

Wciąż brakuje też trzech piłkarzy, którzy mają niebawem pojawić się w Krakowie. Pierwszy powinien przyjechać już jutro, następny może pod koniec tygodnia, a ostatni na początku lipca - takie są plany Wisły. Każdy z nich ma okazać się kreatywnym piłkarzem drugiej linii. Wszystko wskazuje, że jednym z nich będzie 26-letni Denis Popović z pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. - Nie jest łatwo. Liczyliśmy, że od pierwszego treningu będziemy mieli wszystkich do dyspozycji, ale musimy się z tym pogodzić i pracować. Jeśli jednak tych zawodników uda się sprowadzić, to będą wzmocnieniem - uważa trener Kazimierz Moskal.

Roześmiany w Myślenicach zjawił się Paweł Brożek. Wparował do ośrodka treningowego w stylowych okularach i z szerokim uśmiechem. Równie szczęśliwy był Emmanuel Sarki. Nigeryjski skrzydłowy ostatnie dwa tygodnie spędził na wakacjach, podczas których - jak zapewnia - rehabilitował kontuzjowane kolano. Na boisko planuje wrócić w październiku, ale mniej optymistycznie na sprawę patrzy trener Moskal. - Raczej jesienią nie będziemy mogli z niego skorzystać - przyznał szkoleniowiec.

Reszta piłkarzy weszła do klubu bardziej z obawami niż z nadziejami. Zwłaszcza młodzi, którym za tydzień kończą się kontrakty. - Za kilka dni wszystko powinno się wyjaśnić - mówi jeden z nich.

Ci najmłodsi, którzy dopiero teraz rozpoczynają treningi z drużyną (np. 17-letni Konrad Handzlik albo 19-letni Jakub Mordec), do klubu weszli razem i poszli do szatni... drugiego zespołu. Dopiero później zaproszeni przez sztab szkoleniowy weszli między pierwszą drużynę.

Tuż za nimi do szatni wkroczyli Gaszyński i Kapka ze sztabem szkoleniowym. Pozostaje w nim Marcin Broniszewski, który nie zostanie trenerem Korony Kielce (z powodu braku licencji UEFA Pro). Jednym z asystentów Moskala nie będzie już Kazimierz Kmiecik. Jeśli najlepszy strzelec w historii Wisły dalej będzie pracował w klubie, to w innej roli.

Nie wiadomo, co Gaszyński powiedział piłkarzom, ale dziennikarzom nie zamierzał zdradzać celów na przyszły sezon. - Określę je po zakończeniu okresu przygotowawczego. Zobaczymy, jak drużyna będzie grała, i powiemy, które miejsce nas interesuje - zapowiada prezes.

Gaszyński był chyba ostatnią osobą, którą wczoraj chciał spotkać Łukasz Garguła. Były pomocnik krakowian zjawił się w Myślenicach, ale minę miał nietęgą. Spakował sprzęt, wsiadł do samochodu, ale z dziennikarzami nie chciał rozmawiać. Ciągle szuka klubu po tym, gdy Wisła nie przedłużyła z nim umowy.

Zmiany w wejściówkach

W ciągu tygodnia klub ma rozpocząć sprzedaż karnetów. Wisła zamierza przygotować abonament na cały sezon, który będzie kosztował nawet 50 proc. mniej niż bilety kupowane na wszystkie pojedyncze mecze. Do tego wcześniejszy zakup wejściówki będzie oznaczał zniżkę do 15 proc.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wisła po pierwszym treningu. Start w nieznane
Zaloguj się
  • aciddrummer

    0

    Nie wiadomo, co Gaszyński powiedział piłkarzom, ale dziennikarzom nie zamierzał zdradzać celów na przyszły sezon. - Określę je po zakończeniu okresu przygotowawczego. Zobaczymy, jak drużyna będzie grała, i powiemy, które miejsce nas interesuje - zapowiada prezes.

    Dobrze, ze nie okresli tych celow po zakonczeniu sezonu 15/16 :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX