Maciej Sadlok: Cieszę się, że derby są już w drugiej kolejce

Piłkarze Wisły Kraków w rozmowie z klubowym serwisem komentują terminarz ekstraklasy.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Rozgrywki ruszą w połowie lipca, a Wisła ma trudny start. Zaczyna od meczu z Górnikiem Zabrze, a następnie zmierzy się z Cracovią, Lechem Poznań i Legią Warszawa.

- Wiadomo, że i tak musimy rozegrać mecze z trudnymi przeciwnikami. Dla mnie osobiście nie ma większego znaczenia, kiedy to nastąpi. Cieszę się, że derby są na początku nowych rozgrywek, bo po zwycięstwie drużyna będzie pozytywnie naładowana. Mówię tak, bo wierzę w nasze umiejętności i nie dopuszczam innego scenariusza - przekonuje obrońca Maciej Sadlok.

Bramkarz Michał Miśkiewicz zastanawia się, czy Wisła będzie miała przewagę nad Lechem i Legią, które w tym okresie będą musiały skupiać się nie tylko na ekstraklasie, ale też europejskich pucharach. - Oczywiście, istnieje możliwość, że drużyny grające w pucharach będą podmęczone meczami w lidze i spotkaniami w eliminacjach, jednak nie możemy się oglądać na innych, bo zazwyczaj z kalkulowania wychodzą przykre rzeczy. Więcej uzyskamy, jeśli będziemy solidnie pracować i odpowiednio przygotujemy się do rozgrywek, nie patrząc na terminarz - zapewnia Miśkiewicz.

Rafał Boguski najbardziej cieszy się z okresu, w którym mecze będą rozgrywane co trzy dni. - Nie musimy cały tydzień trenować, tylko rozgrywamy spotkanie, później mamy rozruch, przygotowanie pod kolejnego rywala i znów mecz - mówi pomocnik Wisły.