Sport.pl

Wisła Kraków. Trzy pytania o Filipa Starzyńskiego. "Nie wykorzystuje możliwości"

Wisła Kraków złożyła propozycję Filipowi Starzyńskiemu, rozgrywającemu Ruchu Chorzów. - Żeby odnaleźć się w Krakowie, to Filip musi się poprawić - mówi Mariusz Śrutwa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJacek Staszak: Starzyński da radę zastąpić Stilicia? To chyba naturalny kandydat z Polski.

Mariusz Śrutwa, były piłkarz Ruchu Chorzów: - Bośniaka zastąpić bardzo ciężko. Czy to naturalny kandydat? Nie mnie to oceniać, niech wypowiadają się szefowie Wisły. Wielokrotnie krytycznie wypowiadałem się o Filipie, że nie wykorzystuje możliwości. Powinien się bardziej poświęcać, walczyć, poprawić motorykę, wtedy bardziej wyeksponuje umiejętności techniczne, do których jest predysponowany. Ma przebłyski, ale tylko tyle. Najlepsi piłkarze na świecie muszą walczyć, ciężko pracować. Bez tego nie byliby tam, gdzie są.

Mówił pan po derbach Śląska z zeszłego roku o tym. Poprawił się ostatnio?

- Nie miałem okazji oglądać ostatnich spotkań. To długi problem. Jeżeli Filip sobie z tym nie poradzi, to w żadnym klubie nie zaistnieje. Przejście do Wisły to byłby rozwój, splendor, ale i dużo większa presja, wymagania, konkurencja. Musi się poprawić.

Niemniej jednak to kreatywny zawodnik.

- Na pewno. Bardzo dobrze zagrywa ze stałych fragmentów gry, przewiduje sytuacje boiskowe. Potrafi zagrywać decydujące ostatnie podanie. Tylko musi to pokazywać częściej.

Więcej o:
Komentarze (2)
Wisła Kraków. Trzy pytania o Filipa Starzyńskiego. "Nie wykorzystuje możliwości"
Zaloguj się
  • mizdrzh

    Oceniono 1 raz 1

    Dziewczyny z roksy w Krk czekają:D

  • hockib

    Oceniono 14 razy -10

    Przejdzie z jednego bankruta do drugiego. He, he...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX