Wisła Kraków. Stan Valckx będzie pracował na Cyprze?

Anorthosis Famagusta poinformował na swoim profilu na Facebooku, że ma trzech kandydatów na stanowisko dyrektora sportowego. Jednym z nich jest Stan Valckx, były dyrektor Wisły Kraków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasHolender pracował w Wiśle od lata 2010 roku. Odpowiadał za skauting i politykę transferową. Najpierw dzięki jego kontaktom krakowianie ściągnęli pod Wawel wielu zagranicznych zawodników, wśród których znaleźli się bramkarz Siergiej Pareiko, Maor Melikson i Cwetan Genkow. Dzięki nim Wisła zdobyła w 2011 roku mistrzostwo Polski. Rok później Valckxa w Krakowie już nie było i do dziś jest obwiniany za zapaść finansową klubu - za duże kontrakty dla średnich piłkarzy spowodowały olbrzymią dziurę w budżecie.

- Powiedziano mi, że Wisła ma problemy finansowe i Bednarz zapytał: "Co sądzisz o rozwiązaniu kontraktu? Jesteś dla nas za drogi, a my właśnie reorganizujemy klub". Zastanowiłem się i odszedłem. Na zakończenie współpracy dałem klubowi wielki prezent - zrezygnowałem z kilkumiesięcznej pensji - mówił przed dwoma laty.

Holender długo nie mógł znaleźć pracy w piłce. Pojawiał się w Krakowie, ale raczej na imprezach niż w interesach. Mówiło się, że pracuje w firmie ubezpieczeniowej.

Rok temu został doradcą swojego macierzystego klubu - VVV Venlo. Tymczasem w czwartek na swoim profilu na Facebooku cypryjski klub poinformował, że Valckx jest jednym z kandydatów na stanowisko dyrektora sportowego.

Ενημερώνουμε ότι υποψήφιοι για τη θέση του Διευθυντή Ποδοσφαίρου είναι οι Stan Valckx, Louis Coolen και Roy Wesseling

Posted by Anorthosis Famagusta - Official on Thursday, June 11, 2015
Anorthosis zajął w poprzednim sezonie piąte miejsce w lidze cypryjskiej. Do mistrza - APOEL-u - stracił dziesięć punktów. Trenerem klubu z Famagusty jest Holender Andre Paus.