Wisła Kraków. Były bramkarz Filip Kurto zmienia klub

- Dobrze wie, co to walka o utrzymanie, i wie, czego się od niego oczekuje - mówi trener bramkarzy nowego klubu Filipa Kurty. Były bramkarz Wisły Kraków po spadku z ligi w barwach Dordrecth podpisał dwuletni kontrakt z Excelsiorem Rotterdam.
Były bramkarz krakowskiego klubu to ostatnio specjalista od spadków z ligi. Najpierw w 2014 roku pożegnał się na chwilę z Eredivisie jako piłkarz Rody Kerkrade, ale za chwilę wrócił jako zawodnik beniaminka Dordrecht. Tam też nie pomógł drużynie w utrzymaniu, choć był jedną z rewelacji rozgrywek, i znowu był bramkarzem ostatniej drużyny tabeli.

- Dobrze wie, co to walka o utrzymanie, i wie, czego się od niego oczekuje - mówi portalowi Voetbal International Rob van Dijk, trener bramkarzy Excelsioru Rotterdam, klubu, który w tym sezonie utrzymał się w najwyższej holenderskiej klasie rozgrywkowej, ale znów będzie walczył o przetrwanie. - Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie - dodaje.

Kurto będzie najpewniej pierwszym bramkarzem w Excelsiorze. W lecie odejdzie dwóch golkiperów - Jordy Deckers i Gino Coutinho, a do tego poważną kontuzję ma Alessandro Damen.

24-letni Kurto w Wiśle był przez cztery lata, ale wystąpił tylko w dwóch spotkaniach w sezonie 2010/11. Najpierw przez kwadrans w spotkaniu z Jagiellonią Białystok (czerwoną kartkę zobaczył Mariusz Pawełek), a później już na sam koniec sezonu, gdy losy mistrzostwa były już przesądzone, w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin.