Sport.pl

10 czerwca Wisła oficjalnie podpisze z ZIS umowę na wynajem stadionu

Klub z ul. Reymonta wydzierżawi stadion na trzy lata. Za każdy mecz będzie musiał zapłacić około 200 tys. zł.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wszystkie najważniejsze punkty umowy zostały ustalone. Strony zostawiły sobie kilka dni, by doprecyzować zapisy i prawidłowo zredagować dokumenty. Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by 10 czerwca doszło do oficjalnego i uroczystego podpisania umowy.

Wisła i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zdecydowały się na trzyletnią dzierżawę. Nad umową pracowano od lutego. Jeśli chodzi o kwotę wynajmu, to jest na podobnym poziomie co do tej pory - Wisła płaciła za mecz około 200 tys. zł (wciąż zalega miastu z tytułu pierwszej umowy, ale 2 mln zł długu rozłożono na 18 rat).

Wynajem dotyczy tylko spotkań ligowych i Pucharu Polski. Jeśli Wisła będzie chciała rozgrywać przy Reymonta mecz towarzyski lub zakwalifikuje się do europejskich pucharów, powstanie aneks. Nie zmieni się też podział zysków ze skyboksów. Do tej pory było tak, że jeśli Wisła znalazła kontrahenta, to miała zagwarantowane 70 proc. dochodu (30 proc. trafiało do ZIS) i odwrotnie.

Rozstrzygnięto też sprawę cateringu. Nowa firma (ZIS rozmawia z trzema podmiotami) poza sprzedażą podczas meczu, otworzy na stałe restauracje na stadionie.Więcej o:
Komentarze (1)
10 czerwca Wisła oficjalnie podpisze z ZIS umowę na wynajem stadionu
Zaloguj się
  • bonaventurajankanty

    Oceniono 3 razy 1

    To teraz dla porównania podajcie o ile więcej płaci Cracovia. Wisła jak była beneficjentem systemu tak jest nadal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX