Radosław Majewski potwierdza: Jest temat Wisły Kraków

Spytaliśmy Radosława Majewskiego, ile by stracił na przenosinach do polskiej ligi. - Powiem obrazowo: to tak jakbym jechał na piątym biegu autostradą 150 km/h i musiał zredukować do dwójki - podkreśla piłkarz, który rozmawia z Wisłą Kraków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

29-letni zawodnik na Wyspy Brytyjskie trafił w 2009 roku. Przez pięć sezonów wystąpił w 144 spotkaniach Nottingham Forest. Przed sezonem został wypożyczony do innego zespołu Championship - Huddersfield Town. Zaliczył w nim tylko dziewięć występów (w tym jeden w Pucharze Ligi). Ostatni raz na boisko wyszedł 21 marca przeciwko Fulham Londyn.

W ekstraklasie zagrał 71 razy i zdobył pięć goli. Do Anglii trafił z Polonii Warszawa. Najpierw był z niej wypożyczony, a potem doszło do transferu definitywnego. Łącznie Nottingham zapłaciło za niego 1,65 mln euro. W reprezentacji Polski zagrał dziewięć razy.

Andrzej Klemba: Rozmawia pan z Wisłą?

Radosław Majewski: Jakiś temat jest. By podjąć decyzję, potrzebuję jeszcze czasu. Muszę porozmawiać z jednym człowiekiem, by się upewnić.

W tym sezonie rozegrał pan zaledwie osiem meczów w Huddersfield...

- To był mój błąd, że tam poszedłem. Menedżer, który mnie tam ściągnął, po pierwszej kolejce sezonu został zwolniony. Potem miałem też prywatne problemy. Teraz znów jestem piłkarzem Nottingham Forrest. Na razie wróciłem do Polski i czekam na sygnał, czy będę tam potrzebny. Choć mam jeszcze roczny kontrakt, to raczej będę mógł odejść za darmo.

Tylko Wisła jest panem zainteresowana?

- Nie, mam trzy oferty z polskiej ligi, a także zapytania ze strony angielskich klubów. Jeden jest wyżej od Wisły w tabeli. Mam różne myśli i chciałbym jak najszybciej podjąć decyzję. Już zimą niby było trzech chętnych. Padła jedna konkretna oferta, ale zabrakło czasu, by sfinalizować transfer. Dwa inne polskie kluby zrobiły sobie ze mnie chyba żart primaaprilisowy.

Powrót do polskiej ligi to dużo mniejsze zarobki?

- Bez porównania. To tak jakbym jechał na piątym biegu autostradą 150 km/h i musiał zredukować do dwójki. No ale właśnie zimą byłem gotowy zmniejszyć zarobki o 70 proc., bo chciałem grać. W styczniu odrzuciłem też ofertę z Championship, bo liczyłem na coś lepszego. Nie wyszło i grałem, ale na gitarze.Zdjęcie Nike Piłka 5 ROLINHO CLUBE SC2004-189 Zdjęcie Nike Piłka nożna Club Team SC2372-171 Zdjęcie Piłka Nike T90 PREMIER TEAM SC1794.103
Nike Piłka 5 ROLINHO CLUBE ... Nike Piłka nożna Club Team ... Piłka Nike T90 PREMIER TEAM...
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Radosław Majewski w Wiśle Kraków to dobry pomysł?