Sport.pl

Ekstraklasa. Kto z potencjalnych pucharowiczów ma najłatwiejszy terminarz?

W ostatnich trzech meczach sezonu z najłatwiejszymi rywalami zmierzy się Śląsk Wrocław, a z najtrudniejszymi Górnik Zabrze. Wisła Kraków nie jest w najgorszej sytuacji, ale jej ostatnie mecze nie napawają optymizmem przed finałem sezonu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPorażka z Lechem Poznań zepchnęła Lechię Gdańsk do grona drużyn, które walczą przede wszystkim o czwarte miejsce dające miejsce w europejskich pucharach. To samo po meczu z Jagiellonią Białystok może powiedzieć Wisła Kraków. O puchary biją się też Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze. To zostawia cztery zespoły, które między sobą rozstrzygną, który z nich już drugiego lipca rozpocznie następny sezon (wtedy zaczyna się I runda kwalifikacji do Ligi Europy). Pogoń Szczecin już raczej w tych zawodach udziału brać nie będzie.

Najbliżej realizacji celu jest Lechia, bo znajduje się na czwartym miejscu. Ma jednak tylko punkt przewagi nad Wisłą, która tak samo wyprzedza Śląsk i Górnika.

Najwięcej zależy od samych piłkarzy, ale terminarz może im w tym bardzo pomóc. Sprawdziliśmy, który zespół ma najłatwiejszych rywali. Metoda była prosta - dodajemy miejsca w tabeli następnych rywali zespołu i kto ma tę liczbę najwyższą, temu będzie łatwiej przechylić szalę na własną korzyść.

Lechii do końca sezonu zostały mecze ze Śląskiem (szósty), Legią Warszawa (druga) i Jagiellonią (trzecia). W sumie to 11 miejsc.

Wiśle - Legia, Śląsk i Lech Poznań (pierwszy). Czyli miejsc dziewięć.

Śląskowi - Lechia (czwarta), Wisła (piąta) i Pogoń (ósma). Razem siedemnaście.

Górnik ma najtrudniejszy terminarz. Czekają go mecze z Jagiellonią, Lechem i Legią. To w sumie tylko sześć miejsc.

Najłatwiej w końcówce będą mieli więc wrocławianie. Czekają go jednak dwa trudne mecze z bezpośrednimi rywalami. Jeśli jednak Śląsk będzie w grze do ostatniej kolejki, to będzie miał duże szanse na zajęcie czwartego miejsca - gra z ostatnią Pogonią.

Wisła nie jest w najgorszej sytuacji, choć będzie mierzyć się z obydwoma kandydatami do mistrzostwa, i to na wyjeździe. Gdy jednak weźmie się pod uwagę obecny stan zespołu, czyli pięć straconych punktów w ostatnich dwóch meczach, i to w końcówkach, to jednak dalej jej jest do awansu do pucharów niż Lechii i Śląskowi.

Więcej o: