Piłkarze Wisły Kraków zagrają charytatywnie 14 czerwca w Zembrzycach

Tydzień po ostatnim meczu sezonu niektórzy piłkarze Wisły Kraków zjawią się w Zembrzycach, by rozegrać mecz charytatywny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak podaje portal "Nasze miasto", 14 czerwca z Zembrzycach (zachodnia Małopolska) odbędzie się charytatywna impreza dla urodzonej we wrześniu zeszłego roku Lenki Cholewy. Dziewczynka ma wrodzoną wadę rozwojową podudzi i stóp. Żeby zapewnić Lence dobrą opiekę, rodzice muszą wyjechać do USA. Więcej informacji TUTAJ.

Imprezę organizuje Janusz Suwada, trener drużyny piłkarskiej z Suchej Beskidzkiej i były piłkarz Wisły. Zdaniem portalu poza byłymi piłkarzami klubu w Zembrzycach mają pojawić się też Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka i Semir Stilić. Wisła sezon kończy 8 czerwca galą ekstraklasy, a przygotowania do następnych rozgrywek rozpoczynają się na pewno po 14 czerwca. Obecni piłkarze krakowskiego zespołu musieliby więc przerwać urlopy.

Maks Michalczak, rzecznik prasowy klubu: - Zaproszenie dostała część zawodników, którzy grają w oldbojach i inni, indywidualnie zaproszeni przez organizatora.

Suwada: - Impreza odbędzie się dzień po meczu Polski z Gruzją w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Będzie zatem koniunktura na futbol. Mecz będzie tylko okazją do całodziennego festynu, w trakcie którego w różny sposób będziemy zbierać pieniądze na leczenie chorego dziecka. Poza kupnem jedzenia będą gadżety reprezentacji Polski, czyli koszulki i piłki z podpisami zawodników. To wszystko dzięki uprzejmości Adama Nawałki.