Sport.pl

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Łukasz Garguła zastępuje Haitańczyka

Wilde-Donald Guerrier zmaga się z urazem mięśnia i do Gdańska nie pojechał. Do składu Wisły Kraków wraca Łukasz Garguła. Zmiany również w Lechii Gdańsk.


Kandydatów do zastąpienia skrzydłowego było trzech: Jean Barrientos, Łukasz Garguła i Mariusz Stępiński. Wybór Kazimierza Moskala miał dać odpowiedź, jak Wisła zmierza w Gdańsku zagrać. Urugwajczyk to indywidualne akcje, a waleczność i wybieganie Stępińskiego oznaczałaby postawienie na fizyczne starcia.

Gra jednak Garguła, czyli krakowianie stawiają na atak pozycyjny. Żeby się udał, Wisła musi wznieść się na wyżyny - na przeciw stoi jedna z najlepszych defensyw w ekstraklasie. Lechia nie straciła żadnej bramki u siebie w tym roku.

Do drużyny wrócił Richard Guzmics, ale nie wystąpi w pierwszym składzie. Obok Arkadiusza Głowackiego wciąż grać będzie Maciej Sadlok.

Zmiany również w Lechii Gdańsk. Stoper Rafał Janicki jest kontuzjowany. Jego miejsce, co ciekawe, zajmie defensywny pomocnik Ariel Borysiuk. Do składu wraca z kolei Daniel Łukasik.

Lechia: Budziłek - Wojtkowiak, Borysiuk, Gerson, Wawrzyniak - Łukasik, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak

Wisła: Buchalik - Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga - Jankowski, Dudka - Boguski, Stilić, Garguła - Brożek.Więcej o: