Sport.pl

Wisła wygrała juniorskie derby Krakowa [SKRÓT MECZU]

W sobotę w meczu Centralnej Ligi Juniorów Wisła pokonała Cracovię 3:1.
Facebook? » | A może Twitter? »


Mecz został rozegrany na stadionie przy Reymonta. Dwa gole już na początku meczu zdobył Przemysław Porębski. W drugiej połowie kontaktowego gola strzelił Krzysztof Szewczyk, ale w odpowiedzi do siatki trafił Konrad Handzlik.

- Bramki dla Wisły nie padały po pięknych akcjach, tylko po naszych błędach indywidualnych. Nie odstawaliśmy umiejętnościami od piłkarzy rywala. Zabrakło nam troszeczkę boiskowego obycia. Widać było, że ten mecz nie wyszedł nam w głowach. Wiemy, na co zwrócić uwagę i co poprawić, żeby takie błędy wyeliminować - komentuje Paweł Zegarek, trener juniorów starszych Cracovii, w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Dariusz Marzec, trener wiślaków, przekonuje natomiast, że jego drużyna mogła wygrać wyżej. - Chcieliśmy wygrać i cel został zrealizowany. Początek meczu to agresywna gra z obu stron, jak to w meczu derbowym, ale pierwsza połowa została przez nas zdominowana i uważam, że powinniśmy strzelić więcej bramek. Druga połowa była nerwowa, Cracovia na nas siadła i chłopaki się pogubili. Dokonałem dwóch zmian na bokach pomocy, bo tam było najwięcej pracy i ci, którzy zeszli, dali z siebie wszystko, ale w pewnym momencie odcięło im prąd. Wygrana bardzo nas cieszy, dziękuję chłopakom za dobrą grę - mówi Marzec.

Wisła Kraków - Cracovia 3:1 (2:0)

Bramki: Porębski (14.), (19.), Handzlik (73.) - Szewczyk (65.)

Wisła: Zając - Bartosz, Kujawa, Ptak, Janur - Porębski (68. Purcha), Mordec, Wąsikowski (84. Jandura), Handzlik, Marszalik (68. Kociołek) -Wójcik (90. Ryś)

Cracovia: Wilk - Mielcarek, Piekarski, Najduch, Słowiak (60. Król), Żaba (75. Woźniak), Szymczak, Jeż, Pawlusiński, Surma (46. Ceglarz), Szewczyk

Skrót meczu przygotowany przez CFsport: