Borussia Dortmund zainteresowana najdrożej sprzedanym piłkarzem Wisły Kraków

Według doniesień niemieckich mediów Brazylijczyk Marcelo może przenieść się z Hannoveru 96 do Borussii Dortmund.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Wisła Kraków była pierwszym europejskim klubem Marcelo. Pod Wawel trafił w 2008 roku. W zespole z ul. Reymonta występował tylko przez dwa sezony, ale został zapamiętany jako jeden z najlepszych obcokrajowców w historii Wisły.

W ciągu dwóch lat Marcelo, jak na środkowego obrońcę, imponował skutecznością - w 49 meczach zdobył 10 bramek. Jego wysoka dyspozycja nie uszła uwadze europejskich klubów. Najkonkretniejszy był PSV Eindhoven, który po sezonie 2009/2010 zapłacił za Brazylijczyka 3,8 mln euro. Do tej pory to najwyższa kwota, jaką Wisła zarobiła na sprzedaży piłkarza.

Po kilkuletniej przygodzie w Holandii Marcelo trafił do niemieckiego Hannoveru 96. W tym klubie występuje od dwóch sezonów, ale tamtejsze media informują, że może przenieść się do Borussii Dortmund.

Za byłego piłkarza Wisły trzeba będzie jednak zapłacić. Jego umowa z obecnym klubem wygasa bowiem dopiero w czerwcu 2017 roku. Tymczasem z Borussii może odejść lider defensywy Mats Hummels, którym zainteresowane są angielskie kluby. Brazylijczyk mógłby go więc zastąpić.

A z czego Marcelo słynął pod Wawelem?Ile punktów w ostatnich trzech meczach zdobędzie Wisła?