Sport.pl

Wisła Kraków. Ostoja Stjepanović szykowany do gry przeciwko Podbeskidziu?

Pomocnik z Macedonii w spotkaniach Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok (2:2) i Górnikiem Zabrze (1:1) był już w meczowej osiemnastce, a teraz prawdopodobnie wystąpi w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (piątek, godz. 20.30).
Facebook? » | A może Twitter? »


Ostatni ligowy mecz Stjepanović zagrał w czerwcu poprzedniego roku. Później przytrafiła mu się kontuzja kolana, przez co zmarnował prawie całe obecne rozgrywki. Od kilku tygodni ćwiczy jednak na pełnych obrotach i powoli jest przygotowywany do powrotu na boiska ekstraklasy.

Macedończyk do tej pory ćwiczył z pierwszym zespołem, ale od końca marca występował w rezerwach. Zagrał w trzech meczach i zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W ostatnim spotkaniu jednak nie wystąpił. Może to oznaczać, że piłkarz na stałe dołączył do pierwszego zespołu i jest gotowy na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała (piątek), a sztab szkoleniowy postanowił oszczędzać jego siły.

Stjepanović w pierwszym składzie mógłby zastąpić Dariusza Dudkę, który zawinił przy bramce w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Doświadczony Polak mógłby z kolei zostać przesunięty na pozycję stopera. Wciąż bowiem kontuzjowany jest Richard Guzmics, którego szanse na występ w piątkowym meczu są niewielkie.

Stjepanović trafił pod Wawel przed sezonem 2013/2014. W pierwszym roku na polskich boiskach prezentował się dobrze. Wystąpił w 34 meczach (31 w wyjściowej jedenastce) i dostał osiem żółtych kartek. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca.Wisła Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Więcej o: