Sport.pl

Kara finansowa i zawieszona dyskwalifikacja dla Łukasza Garguły [AKTUALIZACJA]

Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała pomocnika Wisły na dwa lata w zawieszeniu na trzy. Garguła dodatkowo sam zaproponował karę finansową w wysokości 80 tys. zł. Będzie mógł grać w piłkę.


- Zakończyliśmy postępowanie w tej sprawie - informuje Mikołaj Bednarz z Komisji Dyscyplinarnej. Korupcją w GKS-ie Bełchatów wciąż jednak zajmuje się Sąd Rejonowy w Bełchatowie. Na razie nie udało się rozpocząć procesu. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 5 maja. Garguła ma 30 zarzutów korupcyjnych z czasów gry w GKS-ie. Piłkarz od początku twierdził, że jest niewinny.Oświadczenie Wisły:

"W związku z orzeczeniem Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Łukasza Garguły i zarzucanymi mu czynami w sezonie 2003/2004 i w sezonie 2004/2005 podczas gry w drużynie GKS Bełchatów władze Klubu oświadczają:

Zarząd Wisły Kraków SA otrzymał dziś informację, że zawodnik Wisły Kraków Łukasz Garguła dobrowolnie, bez przyznawania się do winy, poddał się odpowiedzialności dyscyplinarnej przed właściwymi organami dyscyplinarnymi PZPN. Jednocześnie Łukasz Garguła oświadczył, że będzie dowodził swej niewinności w postępowaniu karnym w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie. Zarząd Wisły Kraków SA podejmie stosowne decyzje w tej sprawie po zakończeniu postępowania sądowego".

Oświadczenie Garguły:

"Informuję, że w dniu dzisiejszym dobrowolnie, bez przyznawania się do winy, poddałem się odpowiedzialności dyscyplinarnej przed właściwymi organami dyscyplinarnymi PZPN. Powodem takiej mojej decyzji była grożąca w przypadku sporu sankcja bezwzględnej dyskwalifikacji oraz potrzeba szybkiego zakończenia postępowania dyscyplinarnego przed PZPN i skupienia się na wykonywanej przeze mnie pracy. Jednocześnie ponownie informuję, że jestem niewinny i będę to udowadniał przed Sądem Rejonowym w Bełchatowie w toczącym się postępowaniu karnym".Zdjęcie ADIDAS Czapka zimowa WISŁA KRAKÓW G72260 Zdjęcie ADIDAS Piłka nożna r.5 WISŁA KRAKÓW G72174 Zdjęcie GWIS01: Wisła Kraków - getry Adidas
ADIDAS Czapka zimowa WISŁA ... ADIDAS Piłka nożna r.5 WISŁ... GWIS01: Wisła Kraków - getr...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (7)
Kara finansowa i zawieszona dyskwalifikacja dla Łukasza Garguły [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • filut69

  Oceniono 20 razy 8

  niedawno taki były ksiądz też się poddał ale nie przyznał. Słabi psychicznie ci zawodnicy.

 • jupikajejmdf

  Oceniono 6 razy 6

  jakaś kpina. poddawanie sie karze bez przyznania sie do winy? poddanie sie karze to przyznanie sie do winy!

 • mniechaj1

  Oceniono 9 razy 3

  Nie ma Stilica wiec Gargula musi grac!

 • blechtrommel

  Oceniono 2 razy 2

  Nowa polska tradycja, nasz wkład w rozwój europejskiego prawa: sprawca nie przyznaje się do winy, ale poddaje się karze.

  Im więcej gadania o honorze, tym mniej tego honoru wokół...

 • zostawciemniewspokoju

  Oceniono 2 razy 0

  Wszyscy się sprzedawali, paru zarobiło na serio.

 • ka_rot

  Oceniono 13 razy -3

  znów załatwianie, kiedy w końcu ktoś położy kres bezkarności postubeków?...

 • kmk1906

  Oceniono 18 razy -6

  .... w milicyjnym klubie też nie gra!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX