Jagiellonia - Wisła Kraków. Wilde Donald Guerrier z piątką, obrona na dwóję [OCENY]

Haitański skrzydłowy odmienił oblicze Wisły Kraków w meczu z Jagiellonią Białystok (2:2). Naprawił to, co wiślacy (a zwłaszcza obrońcy) zepsuli przed przerwą. Krakowianie brak wygranej zawdzięczają przede wszystkim sobie.
Michał Buchalik 2 - dał krytykom sporo argumentów. Podnosił kibicom ciśnienie podczas dośrodkowań, bo nie wiedział, jak sobie z nimi radzić. Przez to Wisła straciła bramkę.

Boban Jović +2 - gorzej niż w dwóch ostatnich meczach. Dawał się ogrywać Karolowi Mackiewiczowi, do tego niewidoczny z przodu.

Arkadiusz Głowacki -2 - jeśli ktoś włączył mecz w 20. minucie i zobaczył wściekłego kapitana Wisły, to zorientował się, że coś wcześniej musiał zepsuć. Niestety, psuł do końca meczu i był za daleko od Patryka Tuszyńskiego w sytuacjach, po których padły bramki.

Richard Guzmics +2 - przegrywał pojedynki, doprowadzał do groźnych sytuacji. Lepszy przy wyprowadzeniu piłki, zdjęty w przerwie z powodu urazu.

Łukasz Burliga 2 - rywale wykorzystywali to, że lewa obrona nie jest jego ulubioną pozycją. Ograny przez Nikę Dżalamidze w akcji bramkowej, z czasem lepszy, ale nie ustrzegał się błędów.

Alan Uryga +2 - kolejny mecz, w którym tempo gry jest dla niego za szybkie. Błędy w ustawieniu i problemy z podaniami do przodu pokazują, że 21-letni pomocnik wciąż musi się dużo uczyć. W drugiej połowie było lepiej, bo szybkość meczu spadła.

Łukasz Garguła 3 - gra bliżej swojej bramki, więc ma mniej okazji do asyst, prostopadłych podań, ale coraz lepiej sprawdza się jako cofnięty rozgrywający.

Jean Barrientos +2 - potwierdzają się opinie ekspertów z Portugalii - Urugwajczyk jest dobry technicznie, ale podejmuje fatalne decyzje. Bez poukładanej głowy w zawodowej piłce o sukces będzie mu trudno. Na plus asysta przy bramce Guerriera.

Semir Stilić +3 - Bośniak w niedzielę bez bramki czy asysty, ale mądrze rozgrywał i dużo walczył z silnymi pomocnikami Jagiellonii.

Rafał Boguski -2 - niewidoczny, apatyczny, bez kreatywności. Na plus to co zwykle - waleczność.

Paweł Brożek 4 - bramka, dobre zachowanie w rozegraniu. Na takiego napastnika liczą w Krakowie w każdym meczu.

Wilde-Donald Guerrier -5 - wszedł na boisko i odmienił oblicze Wisły. Agresywny, waleczny, nie dawał się łapać na spalonym, miał udział przy pierwszej bramce, strzelił drugą. Występ pierwsza klasa! Na minus zmarnowana stuprocentowa sytuacja.

Maciej Sadlok +2 - wrócił do drużyny na środek obrony. Pewny i spokojny do momentu przegrania pojedynku główkowego z Mateuszem Piątkowskim, po którym Tuszyński zdobył gola.

Mariusz Stępiński - grał za krótko, żeby można było go ocenić.