Sport.pl

Łukasz Burliga: Od początku trzeba pokazać, kto rządzi

W pierwszych 30 minutach z Legią było mi trudno na lewej stronie, ale się przyzwyczaiłem i z każdym meczem jest lepiej. Ale rzeczywiście, najlepiej gra mi się z prawej strony - przyznaje obrońca Wisły. Transmisja meczu z Jagiellonią na Canal+ Sport, relacja na krakow.sport.pl.
Facebook? » | A może Twitter? »


Jacek Staszak: Mecze podczas Wielkanocy są bardziej uciążliwe?

Łukasz Burliga: Nie przykładam do tego wielkiej wagi, przygotowuję się jak do każdego spotkania. Pogodziłem się z tym, że w święta mnie w domu nie będzie.

W lidze nie wygraliście na wyjeździe z Jagiellonią od września 2007 r.

- Tak, ale w 2013 r. w Pucharze Polski zwyciężyliśmy tam 4:2. Pamiętam, bo wtedy grałem jako prawy pomocnik i strzeliłem gola.

Jagiellonia ma szybkich skrzydłowych. Trudniej się z takimi walczy?

- Należy od początku pokazać, kto rządzi przy linii bocznej, choć i tak trzeba się nabiegać i namęczyć.

To będzie otwarte spotkanie, cios za cios?

- Na pewno będzie ciekawie. Postaramy się wprowadzić nasz styl. Liczę, że będziemy panować i zwyciężymy.

Nad tym pracowaliście przez ostatnie dwa tygodnie?

- Było sporo gierek, w których skupialiśmy się nad poprawą rozegrania w ataku pozycyjnym. Oby lepiej to wyglądało niż z Legią i Cracovią.

Na jakiej pozycji pan zagra?

- Trener dużo rotował, zobaczył rywalizację i teraz zdecyduje. W pierwszych 30 minutach z Legią było mi trudno po lewej stronie, ale się przyzwyczaiłem i z każdym meczem jest lepiej. Ale najlepiej gra mi się z prawej strony.W spotkaniu 26. kolejki Wisła Kraków zagra w Białymstoku z Jagiellonią. Podopieczni Kazimierza Moskala to spotkanie...
Więcej o: