Sport.pl

Kazimierz Moskal przed derbami: Nie będziemy kryć Miroslava Covili indywidualnie

- Nie możemy zapomnieć o tym, że Cracovia jest groźna w kontratakach i potrafi stworzyć groźne sytuacje z wykorzystaniem skrzydeł - powiedział Kazimierz Moskal, trener Wisły Kraków, przed sobotnim meczem derbowym. Początek o godz. 18, relacja na krakow.sport.pl.
Cracovia w tygodniu przegrała u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2 i odpadła z Pucharu Polski. - Opinia jest taka, że grali bardzo słabo - powiedział Moskal, ale nie przywiązuje do tego wielkiej wagi. - Wiecie, jak jest w meczach pucharowych, co jakiś czas zdarzają się wielkie niespodzianki - dodał.

Największą siłą ofensywną Cracovii jest jej... defensywny pomocnik Miroslav Covilo. - Analizowaliśmy grę przeciwnika i wiemy, w których momentach są groźni. Recepta na Covilo? Dobra reorganizacja gry, szczególnie przy stałych fragmentach. Nie wyobrażam sobie jednak, by oddelegować jednego zawodnika do jego krycia. Mamy pewien plan, ale nie oczekujcie, że wam go zdradzę - powiedział szkoleniowiec Wisły.

Moskal podkreślił znaczenie w sobotnim meczu organizacji gry w obronie i dodał: - Nie możemy zapomnieć o tym, że Cracovia jest groźna w kontratakach i potrafi stworzyć groźne sytuacje z wykorzystaniem skrzydeł.Kto będzie górą w derbach Krakowa?
Więcej o: