Jest porozumienie Wisły Kraków z miastem w sprawie spłat zaległości za wynajem stadionu

Klub zalega miastu prawie 2 mln zł. Sprawa trafiła do sądu, ale porozumienie zostało osiągnięte.
Facebook? » | A może Twitter? »


W imieniu miasta, które jest właścicielem obiektu, rozmowy z Wisłą prowadził Zarząd Infrastruktury Sportowej. O długach klubu szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Klub z ul. Reymonta będzie spłacał zadłużenie w ratach. "Wisła Kraków SA podpisała dzisiaj ugodę z Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, dotyczącą warunków i trybu spłaty zadłużenia Wisła Kraków SA z tytułu dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana" - głosi komunikat Wisły.

Wciąż trwają jednak rozmowy w sprawie nowej umowy. Wisła korzysta ze stadionu tylko podczas meczów oraz wynajmuje na stałe kilka pomieszczeń. By dostać od PZPN licencję na kolejny sezon, krakowianie muszą m.in. zadeklarować stadion spełniający wymogi ekstraklasy, na którym będą rozgrywać mecze. Na to mają czas do końca marca. To tylko formalność i wiadomo, że wskażą obiekt przy ul. Reymonta. Później jednak na 30 dni przed początkiem sezonu (czyli około połowy czerwca) muszą przedstawić umowę dzierżawy. Bez niej nie będzie licencji.

Niesamowity awans za kadencji Kazimierza Moskala. Pamiętacie?


Czy zatrudnienie Kazimierza Moskala to dobry ruch Wisły?