Kamil Kosowski o Bobanie Joviciu: Ma słabsze warunki fizyczne

Wisła w zeszłym tygodniu zgłosiła do gry w ekstraklasie Bobana Jovicia i Jeana Barrientosa. Obaj przeciwko GKS nie zachwycili. - To był słaby mecz, więc nie można było pograć - uważa ekspert.


- O Barrientosie trudno cokolwiek powiedzieć, zagrał 15 minut, a to za mało - powiedział trener Franciszek Smuda.

Szkoleniowiec pomylił się, bo Urugwajczyk zagrał pół godziny, ale rzeczywiście za wcześnie na ocenianie skrzydłowego. Barrientos pokazał niewiele. Widać było, że nie tylko nie rozumie się z kolegami, ale brakuje mu rytmu meczowego.

Bezbarwnie zaprezentował się Jović, dla którego także był to pierwszy mecz w tym sezonie. Zagrał od początku i miał tylko trzy dośrodkowania. Po meczu zachowywał optymizm. - Czuję się dobrze na prawej pomocy, fajnie też współpracuje mi się z Łukaszem [Burligą - przyp. red.] - mówił po meczu w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Krytyczny wobec Słoweńca jest Kamil Kosowski, były skrzydłowy Wisły.

Jacek Staszak: Jović czy Burliga?

Kamil Kosowski: Łukasz ma niezłe podanie, dobre dośrodkowanie, podłączy się do akcji i strzeli. Jović był niewidoczny. Nie wiem, czy potrafi zacentrować. W obronie łatwiej byłoby mu się pokazać, bo jest więcej miejsca do atakowania.

Smuda już wystawił w tym sezonie Burligę na skrzydle. Teraz Jovicia. To były słabe występy?

- Potrzeba czasu, by go ocenić. Nie grał najlepiej, ale to był bardzo słaby mecz Wisły.

Jović może wygryźć Burligę?

- Rzuciło mi się w oczy, że ma słabsze warunki fizyczne. Sam jestem ciekawy, jak mógłby się zaprezentować w defensywie. Pytanie, gdzie widzi go trener? Jeśli w perspektywie czasu na pozycji Burligi, to przed Joviciem dużo pracy. Łukasz nigdy nie błyszczał, ale jest solidny. Do tego jest charakterny, więc teraz ma wyższe notowania niż Słoweniec.

ON MA POMÓC WIŚLE. KIM JEST ROBERT GASZYŃSKI?