Problemy kadrowe GKS-u i Wisły przed meczem w Bełchatowie

W sobotę o godz. 15.30 (relacja na kraków.sport.pl) Wisła zagra w Bełchatowie z GKS-em. Oba zespoły łączy nie tylko brak wygranej na wiosnę, ale i problemy kadrowe.
Facebook? » | A może Twitter? »


W dwóch meczach rundy wiosennej Wisła przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk i zremisowała przy Reymonta z Pogonią Szczecin. Jeszcze gorzej rok zaczęli bełchatowianie. Najpierw przegrali przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a następnie ulegli w Gliwicach Piastowi.

Możliwe, że w sobotę w Wiśle zadebiutują Jean Barrientos i Boban Jović. To dobra informacja, bo z powodu nadmiaru żółtych kartek trener Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z Donalda Guerriera i Richarda Guzmicsa.

Trener Kamil Kiereś będzie musiał radzić sobie bez kontuzjowanych Mateusza Maka i Alexisa Norambueny. Pierwszy leczy kontuzję kolana, a drugi wciąż przechodzi rehabilitację ścięgien Achillesa. Pauzować musi również Błażej Telichowski, który w Gliwicach obejrzał czerwoną kartkę i został zawieszony aż na trzy mecze.

Pocieszeniem dla trenera Kieresia może być powrót do zdrowia Adriana Basty oraz Marcina Flisa. Przy ustalaniu kadry na spotkanie z Wisłą pod uwagę brany być może również Damian Zbozień, który do beniaminka trafił po rocznej przygodzie z Amkarem Perm.

ON MA POMÓC WIŚLE. KIM JEST ROBERT GASZYŃSKI?