Sport.pl

Wisła zaprzecza, że obejmie patronatem szkołę piłkarską, w której koordynatorem ma być Janusz Wójcik

Portal Echodnia.eu poinformował, że 20 lutego odbędzie się konferencja w związku z powołaniem w podkarpackim Ulanowie szkoły piłkarskiej. Według portalu patronat nad nią ma mieć Wisła Kraków, a za szkolenie odpowiadać ma skazany za korupcję Janusz Wójcik. - Nic o tym nie wiemy - informuje Maks Michalczak, rzecznik Wisły.


We wtorek na portalu Echo Dnia pojawił się artykuł o konferencji inaugurującej szkołę piłkarską przy Liceum Ogólnokształcącym w Ulanowie na Podkarpaciu. Jej koordynatorem ma być trener Janusz Wójcik, który w 2014 r. został skazany za korupcję. Były selekcjoner ustawiał mecze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Przez dwa lata nie może być trenerem. W 2012 r. Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała go na cztery lata, ma zakaz działalności w profesjonalnej piłce.

Echo Dnia poinformowało, że szkoła ma działać pod patronatem Wisły Kraków. - Wisła Kraków SA, Towarzystwo Sportowe Wisła oraz Akademia Piłkarska Wisła Kraków nic na ten temat nie wiedzą. Zaprzeczmy tym informacjom, być może ktoś się pomylił - powiedział nam Maks Michalczak, rzecznik Wisły.

Szkoła ma być finansowana ze środków samorządowych. - Bardziej od przeszłości korupcyjnej pana Wójcika interesują mnie niepodważalne osiągnięcia naszej kadry pod jego wodzą. Dla wielu ludzi on jest fachowcem i w związku z tym padła propozycja, aby pomógł nam to zorganizować i stworzyć autorski program szkoleniowy. Nie będzie zaangażowany bezpośrednio i trenersko. Nie będzie prowadził treningów i nie będzie prowadził zajęć z etyki. Pomoże tylko w organizacji, bo się na tym zna i jest dla mnie w tej dziedzinie fachowcem - mówi Sport.pl Janusz Borakiewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego.

Pytany na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zapowiedział wcześniej, że związek zajmie się sprawą.

SMUDA: EMERYTURA? PO AWANSIE DO...


Więcej o:
Skomentuj:
Wisła zaprzecza, że obejmie patronatem szkołę piłkarską, w której koordynatorem ma być Janusz Wójcik
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX