Wisła potwierdza: Osman Chavez wraca do Krakowa

Do niedawna nie było co do tego pewności. Osman Chavez, który ostatnio trenował z CD Platense, wraca do Wisły.
Wisła Ekstra! Wywiady, ciekawostki, reportaże - to wszystko wyślemy Ci na pocztę »

W listopadzie zakończyło się wypożyczenie w chińskim Qingdao Jonoon, więc Chavez wrócił do kraju i tam się przygotowywał. Choć jego kontrakt z Wisłą wygaśnie dopiero w czerwcu 2016 r., wiele wskazywało, że może zostać w Hondurasie. - Jeszcze przez rok mam ważną umowę z krakowskim klubem i muszę czekać na jego decyzję - przekonywał w lokalnych mediach.

Można było odnieść wrażenie, że w Krakowie na Chaveza nie czekają z otwartymi ramionami. W klubie nawet nie próbowali tego ukrywać. Piłkarz zarabia blisko 100 tys. zł miesięcznie, a Wisła ciągle szuka oszczędności. - Rozmawiałem z Osmanem i pytał, czy widziałbym go znowu w drużynie. Odpowiedziałem szczerze, że lepiej byłoby, gdyby Chińczycy go wykupili. A jeśli nie, to niech poszuka sobie innej drużyny - mówił niedawno Smuda.

Okazuje się, że Chavez jednak wróci. - Było zainteresowanie z kilku klubów z Hondurasu, ale na szczęście moja przyszłość się wyjaśniła. Wracam do Wisły - miał powiedzieć obrońca portalowi Diez.hn.

Krakowianie wznawiają treningi w poniedziałek, ale reprezentant Hondurasu najprawdopodobniej pojawi się w klubie o dzień później. - Osman nadal jest naszym piłkarzem i normalnie będzie przygotowywał się z drużyną do rundy wiosennej. Ze względu na rozkład lotów pojawi się w klubie najpóźniej we wtorek - informuje Maks Michalczak, rzecznik prasowy krakowskiego klubu.

ON MA POMÓC WIŚLE. KIM JEST ROBERT GASZYŃSKI?