Wisła uzależniona od Stilicia. Semir strzela? Drużyna wygrywa! Bośniak idzie po rekord! [BILANS]

Wszystko wskazuje na to, że pomocnik Wisły Kraków rozgrywa najlepszy sezon w ekstraklasie. Przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę strzelonych bramek.
Newsletter o Wiśle! Wszystko, co ciekawe, na Twojej poczcie »

Od środkowego pomocnika wymaga się przede wszystkim kreowania gry i asyst. Stilić z tego obowiązku wywiązuje się bardzo dobrze, ale daje drużynie więcej. W tym sezonie 27-letni piłkarz strzelił też siedem bramek i razem z Pawłem Brożkiem jest najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Franciszka Smudy.

W 13 kolejkach krakowianie odnieśli siedem zwycięstw. Stilić nie strzelił bramek tylko w dwóch wygranych meczach Wisły z Lechem Poznań i GKS-em Bełchatów.

W piątek trafił przeciwko Podbeskidziu (wygrana Wisły 3:2). W końcówce meczu podszedł do rzutu karnego, który zapewnił gospodarzom komplet punktów. - Byłem spokojny, nie denerwowałem się, noga nie zadrżała. Zresztą gdybym nie strzelił, to nie byłoby tragedii. W sporcie wszystko się zdarza - mówił po spotkaniu.

Jeżeli Stilić nagle nie złapie poważnej kontuzji albo zanotuje ogromny spadek formy, to w tym sezonie ma ogromną szansę na pobicie strzeleckiego rekordu. Najwięcej bramek zdobył w pierwszym sezonie w barwach Lecha Poznań (2008-09), kiedy dziewięć razy trafił do siatki. Bośniak zbliżył się do poprawienia wyczynu już w zeszłym sezonie, kiedy zdobył siedem bramek, a grał pod Wawelem tylko w rundzie wiosennej.

Bramki Stilicia w ekstraklasie

SezonGole
2014/157 (trwa)
2013/147
2011/121
2010/116
2009/102
2008/099
Kto wygra w Kielcach?