Duże zmiany w Wiśle Kraków! Nowy prezes i wiceprezes

To już pewne. Robert Gaszyński od nowego roku będzie prezesem Wisły Kraków, a Mirosław Jankowski za kilka dni obejmie funkcję wiceprezesa.
Facebook? » | A może Twitter? »


O Gaszyńskim mówiło się od kilku tygodni, ale teraz Wisła potwierdza, że od 1 stycznie będzie prezesem. - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że będę mógł przekazać stery w klubie wiślakowi z krwi i kości. Pan Robert Gaszyński jako zawodnik Białej Gwiazdy spędził przy Reymonta 22 jedenaście sezonów na najbardziej odpowiedzialnej pozycji. Był bramkarzem, ale także, przez dwa lata, kierownikiem i menedżerem pierwszego zespołu. Cieszę się, że będę mógł powierzyć losy Wisły Kraków SA osobie, która ma na swoim koncie wiele zawodowych sukcesów na arenie międzynarodowej[...] - mówi Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes Wisły na oficjalnej stronie klubu.

Z kolei Jankowski będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne i marketing. Funkcję obejmie już 3 listopada.

Jak podaje oficjalna strona Wisły, Jankowski wiele lat spędził zawodowo poza Polską. Pełni wysokie menedżerskie funkcje m.in. na Słowacji, w Czechach i Holandii, gdzie przez pięć lat pracował w strukturach europejskich Royal Ahold, jednej z największych na świecie firm handlowych. Po powrocie do kraju w 2011 roku objął stanowisko Dyrektora Generalnego i Wiceprezesa Zarządu PGD Polska.

"Rada Nadzorcza z pełną odpowiedzialnością powierza najważniejsze stanowiska w Klubie Panom Robertowi Gaszyńskiemu oraz Mirosławowi Jankowskiemu. To profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem, a zarazem osoby silnie związane z Krakowem. Obaj są absolwentami Wydziału Organizacji i Zarządzania krakowskiej AGH. Robert Gaszyński od dwudziestu lat zajmuje stanowiska menedżerskie w polskich i międzynarodowych firmach, m.in. Procter & Gamble, Telekomunikacji Polskiej, SC Johnson Polska, a ostatnie cztery lata, będąc Dyrektorem Generalnym SC Johnson na Węgrzech, z dużym sukcesem zarządzał jednym z najlepiej funkcjonujących oddziałów amerykańskiej korporacji w Europie.

Ufam, że połączenie ich wiedzy, doświadczenia w zakresie organizacji i funkcjonowania korporacji z dobrą znajomością lokalnego środowiska, a przede wszystkim ambicja stworzenia Wiśle odpowiednich warunków rozwoju, będzie receptą na sukces - tym razem sukces Białej Gwiazdy" - mówi dr Mirosław Pawełczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Wisły Kraków.