Jacek Bednarz w Ruchu Chorzów

Były prezes Wisły Kraków, Jacek Bednarz, ma zostać nowym członkiem zarządu Ruchu Chorzów. Ma odpowiadać za finanse i organizację - informuje slask.sport.pl.
Facebook? » | A może Twitter? »


Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Jacek Bednarz został zwolniony z funkcji prezesa Wisły Kraków SA. Tymczasowo jego miejsce zajął Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

Bednarz był prezesem od 2012 r. Przez kilka ostatnich miesięcy prowadził wojnę z kibolami. Ci palili na stadionie race, rzucali je na murawę, a miarka przebrała się, gdy ostrzelali nimi stadion. Środki pirotechniczne lądowały na trybunach i sektorze rodzinnym. Po tych wydarzeniach Bednarz zapowiedział ostrą walkę z kibolami i zablokował konta kibica ponad 400 osobom. W odpowiedzi kibole przestali przychodzić na stadion.

Kryzys finansowy w Wiśle pogłębiał się, a Bednarz ostatecznie został zdymisjonowany. Jak się jednak okazuje, być może tylko krótki okres będzie bez pracy.

Ruch nie potwierdza jeszcze tej informacji oficjalnie, ale nominacja Bednarza na stanowisko wiceprezesa jest już przesądzona. Były reprezentant Polski zastąpi w chorzowskim klubie Marka Glogazę, który na początku października zrezygnował z pracy na Cichej z przyczyn osobistych.

Bednarz w przeszłości był piłkarzem Ruchu.Które krakowskie drużyny awansują do grupy mistrzowskiej?