Sport.pl

Były bramkarz Wisły zakończył karierę w wieku 27 lat i został przedsiębiorcą

Marcin Juszczyk nie grał dużo w ekstraklasie. A gdy stracił szansę, by w niej zaistnieć, postanowił zawiesić rękawice na kołku i zająć się biznesem.
Facebook? » | A może Twitter? »


29-letni dziś Juszczyk jest wychowankiem Wisły. Przez długie lata bronił głównie w rezerwach lub siedział na ławce rezerwowych. Od 2002 roku, kiedy trafił do pierwszego zespołu krakowskiego klubu, zagrał tylko w 11 meczach w ekstraklasie. Trzy razy cieszył się za to z mistrzostwa Polski.

- Może gdybym wcześniej odszedł, to moja kariera potoczyłaby się inaczej. Jednak to już gdybanie - mówi Juszczyk w rozmowie z portalem krakow.sport.pl.

Bramkarz był m.in. wypożyczony do cypryjskiego Nea Salamis, skąd wrócił w 2010 roku. Wisła wówczas walczyła o mistrzostwo Polski, a pod koniec sezonu kontuzji doznał Mariusz Pawełek. Wtedy Juszczyk wskoczył na jego miejsce, ale nie zapobiegł utracie pierwszego miejsca w tabeli - nie udało mu się odbić piłki po samobójczym strzale Mariusza Jopa w derbach Krakowa. - Po czasie Maciej Skorża powiedział mi, że kilka razy byłem blisko pierwszej jedenastki - opowiada.

Juszczyk odszedł z Wisły i grał w Polonii Bytom. Później został zawodnikiem Arki Gdynia, gdzie szybko jednak został zesłany do rezerw. - Uznałem, że to już nie ma sensu i zakończyłem karierę - wspomina.

Bramkarz miał jednak miękkie lądowanie. - Zawsze myślałem nad jakimś biznesem - mówi.

I postanowił zostać przedsiębiorcą. - Można powiedzieć, że w piątek odszedłem z Arki, a w poniedziałek poszedłem już do pracy.

Wychowanek Wisły prowadzi dziś dwie firmy. W jakiej branży? Tego nie chce zdradzić. Pod koniec poprzedniego sezonu bronił jeszcze co prawda w III-ligowym Porońcu Poronin, ale skupia się już przede wszystkim na biznesie.

Więcej o:
Komentarze (6)
Były bramkarz Wisły zakończył karierę w wieku 27 lat i został przedsiębiorcą
Zaloguj się
  • jezykkolczasty

    Oceniono 21 razy 1

    Szkoda że nie powiększył grona arcyekspertów Canal+. (To do everybody)

  • everybody

    Oceniono 111 razy -73

    dla niedoinformowanych, prowadzi hurtownie proszkow do prania oraz kosmetykow z ukrainy. tak koncza polscy pilkarze ;D hahhahhaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX