Sport.pl

Jacek Bednarz nie jest prezesem Wisły Kraków

Udało nam się dowiedzieć, że Bednarz został zdymisjonowany. Były już prezes potwierdził nam w południe tę informację.
Facebook? » | A może Twitter? »


- Tak, nie jestem już prezesem Wisły - powiedział nam Bednarz.

Funkcję pełnił od 2012 r. i miał wyprowadzić Wisłę z finansowego kryzysu. Zadanie okazało się zdecydowanie trudniejsze niż sobie wyobrażał, ale nie to było jego największą bolączką.

Miesiąc temu: temat zwolnienia jest zamknięty

Od kilku miesięcy Bednarz prowadził wojnę z kibolami. Ci palili na stadionie race, rzucali je na murawę, a miarka przebrała się, gdy ostrzelali nimi stadion. Środki pirotechniczne lądowały na trybunach i sektorze rodzinnym. Po tych wydarzeniach Bednarz zapowiedział ostrą walkę z kibolami i zablokował konta kibica ponad 400 osobom. W odpowiedzi kibole przestali przychodzić na stadion.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zbigniew Lach o zwolnieniu Jacka Bednarza: Wygrała kasa. Niestety...»

Sytuacja trwała blisko pół roku, ale z czasem klub zaczął uginać się przed kibolami. Do zarządu klubu wszedł Tadeusz Czerwiński.. honorowy prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, które prowadziło otwartą wojnę Bednarzem. Czerwiński miał negocjować z bojkotującymi, by wrócili na stadion. Bez nich na meczach było ok. sześciu tys. ludzi mniej, co oznaczało straty finansowe dla Wisły. - Ale w ogóle nie będziemy rozmawiali o zmianie prezesa. Jeśli taki temat się pojawi, to spotkanie będzie trwało 30, w porywach 40 sekund. Temat prezesa Bednarza jest jasny i zamknięty - deklarował Czerwiński miesiąc temu.

W poniedziałek stało się jednak inaczej i Bednarz został zwolniony. - Jadę do Myślenic podziękować piłkarzom o trenerowi Smudzie za współpracę - powiedział nam były już prezes Wisły.

Inne problemy Bednarza

PRZECZYTAJ TEŻ: Jerzy Fedorowicz o Wiśle Kraków: Czasem poświęca się nawet ludzi z wysokich stanowisk »

Bednarz w ostatnich czasach miał też inne problemy. Klub wpadł w finansowe tarapaty, ale mimo tego prezes działał w taki sposób, że Wisła otrzymywała licencję na grę w ekstraklasie. Bednarzowi zarzucano również złe działania marketingowe. Nie znalazł sponsora strategicznego, a np. podczas ostatnich meczów kibice w kolejce po bilety stali tak długo, że na stadion wchodzili dopiero w drugiej połowie.

Ale mimo problemów z pieniędzmi, Bednarz zdołał wzmocnić drużynę. Przed sezonem zespół wzmocnili Maciej Sadlok, Michał Buchalik i Maciej Jankowski, a wcześniej Paweł Brożek, Dariusz Dudka czy Semir Stilić. M.in. dzięki nim dziś zespół zajmuje trzecie miejsce w lidze. - To dobry prezes, sprawnie radzi sobie w tych trudnych czasach - mówił o Bednarzu Franciszek Smuda, trener Wisły.

Odejście Jacka Bednarza to...
Więcej o:
Komentarze (103)
Jacek Bednarz nie jest prezesem Wisły Kraków
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 271 razy 195

  1:0 dla fanów maczety

 • goral67

  Oceniono 318 razy 184

  Nie cieszy mnie ta wiadomość, nie jestem fanem Jacka Bednarza i nie uważam go za genialnego menagera , ale szło w dobrym kierunku , sensowne wydatki , oszczędne prowadzenie klubu. Jego dymisja to poniekąd zwycięstwo prymitywnych kiboli , jeżeli frekwencja będzie większa to nie z powodu nawałnicy łysych pał , lecz ze względu na dobrą grę Wisły. Chwała Franciszkowi Smudzie, Czerwińskiego już nie lubię , uważam ,że za tą dymisją stoi on oraz Wawro i Misiek ( w więzieniu wyedukował się na "biznesmena") . Cupiał traci wyczucie !!

 • zniesmak

  Oceniono 178 razy 112

  taaak, dzięki temu banda kiboli wróci na stadion! SUUUUPER

 • vookie

  Oceniono 139 razy 85

  czy chodzilo o te afere z kibolami? jesli tak to gratulacja dla pana cupiala, kibolstwo znow wygrywa

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 101 razy 77

  Zapyziałe ryje w dresach znowu triumfują. Inna sprawa, że każdy na nich narzeka, a bez nich dziwnie pusto na trybunach. Przykład Bydgoszczy i Krakowa mówi sam za siebie. Gdzie się ci wszyscy tzw normalni kibice, którzy jako pierwsi drą ryja w necie, że tłumnie odwiedzą stadion jak nie będzie "karków"?

 • osky

  Oceniono 114 razy 58

  Zatem rzucająca petardy oraz race, a także bluzgająca trybuna znów się zapełni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX