Młody piłkarz Wisły Kraków chce być jak... Ronaldo

Adrian Wójcik to napastnik Wisły Kraków, który może w tym sezonie zadebiutować w ekstraklasie. Piłkarski idol? Cristiano Ronaldo, ale młody zawodnik wzoruje się na kimś innym.
Facebook? » | A może Twitter? »


- Moim idolem zawsze był Cristiano Ronaldo, ale nie gram na tej pozycji co on - przyznaje Wójcik w rozmowie z wislalive.pl. - Jako typowa dziewiątka próbuję wzorować się na Mario Balotellim czy brazylijskim Ronaldo.

Wójcik to młody napastnik w zespole trenera Franciszka Smudy. W ubiegłym sezonie zdobył z juniorami starszymi Wisły mistrzostwo Polski. Gwiazdą drużyny był jednak Tomasz Zając, który już dostaje szanse od szkoleniowca pierwszego zespołu. Wójcik wciąż czeka na swoją kolej.

- Mam świadomość, że są też inni zawodnicy, którzy regularnie grają i są w dobrej dyspozycji, ale mam nadzieję, że wszystko będzie po mojej myśli - dodaje.

Pierwszą okazję na zademonstrowanie umiejętności Wójcik miał w przedsezonowym sparingu z Zagłębiem Sosnowiec (6:0). Pojawił się na boisku w 60. min i strzelił dwa gole. W ekstraklasie wciąż jednak czeka na debiut. Młody napastnik liczy, że niebawem spełni marzenia. - Siła, szybkość, dobra gra głową i przede wszystkim strzały to są cechy, nad którymi szczególnie pracuję - podkreśla.

W krakowskim klubie z piłkarzem wiążą duże nadzieje. W lipcu tego roku Wójcik podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Wisłą.

Szampan, buziaki i piękne kobiety, czyli święto w Krakowie


Które krakowskie drużyny awansują do grupy mistrzowskiej?