Wiceprezes Wisły Kraków spotkał się członkami SKWK. "Konieczna jest dymisja Jacka Bednarza"

Tadeusz Czerwiński, wiceprezes Wisły Kraków spotkał się z członkami Kibicami Stowarzyszenia Wisły Kraków. Porozumienia nie osiągnięto.
Przypomnijmy, że Czerwiński został dołączony do zarządu Wisły, by zażegnać konflikt z częścią trybun, która bojkotuje mecze. Poniedziałkowe spotkanie nie przyniosło jednak zbliżenia stanowisk.

Dla członków SKWK podstawowym warunkiem jest wyrzucenie Jacka Bednarza, prezes klubu. Czerwiński zapewniał jednak, że do tego nie dopuści. - W ogóle nie będziemy rozmawiali o zmianie prezesa. Jeśli taki temat się pojawi, to spotkanie będzie trwało 30, w porywach 40 sekund. Temat prezesa Bednarza jest jasny i zamknięty - zapewniał Czerwiński.

Mimo że podczas poniedziałkowego spotkania postulat dymisji Bednarza pojawił się, to strony dalej zamierzają szukać kompromisu.

Komunikat po poniedziałkowym spotkaniu

"[...] W trakcie spotkania przedstawiciele kibiców zaprezentowali program naprawczy, wcześniej już omawiany z radą nadzorczą Wisły Kraków SA, którego celem jest poprawa sytuacji finansowej oraz wizerunkowej Wisły Kraków SA.

Kibice pozostali jednak na swoim stanowisku, wedle którego, aby doszło do realizacji planu naprawczego, konieczna jest dymisja Jacka Bednarza. Nikt bowiem nie wyobraża sobie współpracy z osobą, która w publicznych wypowiedziach ma zwyczaj nazywania swoich kibiców, będących jednocześnie klientami przedsiębiorstwa, którym on zarządza, "bydłem", "hołotą" czy "swołoczą".

Zarówno przedstawiciele kibiców jak i Tadeusz Czerwiński podtrzymują chęć dalszego dialogu mającego skutkować doprowadzeniem do zakończenia obecnego impasu.

Komunikat podpisali ze strony przedstawicieli kibiców Piotr Wawro oraz Robert Szymański. Ze strony Wisły Kraków SA Tadeusz Czerwiński".