Raport Deloitte. Wisła będzie bankrutem? Roczne przychody spadły aż o 15 mln zł!

Renomowana firma Deloitte opublikowała raport o finansach klubów ekstraklasy. Wyniki Wisły są druzgoacące.
Newsletter o Wiśle! Wszystko, co ciekawe, na Twojej poczcie »

Jeszcze w 2012 roku przychody klubu z ul. Reymonta wynosiły 30 mln zł. W ubiegłym roku były aż o połowę niższe. Tak ogromnego spadku nie zanotował żaden inny klub.

Z raportu wynika, że spółka przeznacza na wynagrodzenia 147 procent wpływów (jako optymalny wynik przyjęto 60 procent), co nie świadczy dobrze o zarządzaniu klubem. Rok 2014 wcale nie musi być lepszy. Trwa konflikt na linii kibice - klub i znacznie mniejsze będą przychody z dnia meczowego. Wisła nie rozpoczęła nawet sprzedaży karnetów. Dla jej budżetu będzie to kolejny cios.

- Za rok Wisła będzie miała tylko kłopoty bogactwa. W lipcu 2014 roku będziemy w stanie sami zarobić wystarczająco dużo, by mieć też na inwestowanie - mówił dokładnie 12 miesięcy temu Jacek Bednarz, prezes Wisły.

Cracovia zanotowała minimalnie większe przychody na poziomie 13 mln zł. Choć zmniejszyła wydatki na pensje, to wciąż przeznacza na nie około 100 procent budżetu.

Wszystkim klubom odskoczyła Legia Warszawa, której roczny budżet wynosił prawie 95 mln zł. To o 45 mln więcej od drugiego w zestawieniu Lecha.

Więcej TUTAJ