Trenera mistrzów Polski juniorów miało nie być w Wiśle

- Z zatrudnieniem Darka Marca to bardzo ciekawa historia... - mówi Dariusz Gryźlak, dyrektor zarządzający Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.
Wisła Ekstra! Wywiady, ciekawostki, reportaże - to wszystko wyślemy Ci na pocztę »

25 czerwca młodzi piłkarze Wisły Kraków sięgnęli po złoto rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W finale nie dali szans Cracovii, którą w dwumeczu zdeklasowali 12:1. To największy sukces wiślackiej młodzieży od 14 lat.

Jak się okazuje, w klubie mogło nie być trenera Dariusz Marca, ojca sukcesu drużyny. - Początkowo nie był przewidziany w strukturach nowej Akademii przez ówczesnego koordynatora. Kiedy zapoznałem się głębiej z tematem i stawką o jaką toczy się gra, postanowiłem jednak interweniować, stawiając jednocześnie przed trenerem Marcem jeden cel - awans do zmodyfikowanej CLJ w sezonie 2014/2015. Wtedy jeszcze nikt nie marzył, aby unieść w górę puchar mistrzowski... - mówi Dariusz Gryźlak, dyrektor zarządzający Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, w rozmowie z portalem wislalive.pl.

Co dalej z mistrzowską drużyną trenera Marca? - Zawodnicy urodzeni w 1995 roku będą stanowić trzon drużyny rezerw oraz walczyć o należne miejsce w kadrze ekstraklasowego zespołu. Postanowiliśmy również, że juniorzy będą występowali pod szyldem Wisły SA, dzięki czemu wszyscy chłopcy z rocznika 1996 będą mogli powalczyć o obronę tytułu - zapowiada Gryźlak.

Który z napastników pozyskanych latem strzeli więcej goli?