Sport.pl

Francja - Honduras. Jak zagrał wiślak Osman Chavez?

Jedni piszą: "dał dobrą zmianę". Inni: "był nieefektywny". Stoper Wisły po raz czwarty w karierze wystąpił w meczu mistrzostw świata.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Honduras w meczu grupy E nie sprawił sensacji: przegrał z Francją 0:3. "Honduras zadebiutował lewą nogą" - grzmi z pierwszej strony tamtejszy dziennik "La Tribuna".

Chavez to jedyny piłkarz ekstraklasy, jaki pojechał na mundial. Ostatnio co prawda był wypożyczony do chińskiego Qingdao Jonoon, ale formalnie jest zawodnikiem Wisły. Pojawił się na boisku po przerwie i nie był w stanie pomóc. Tuż po wejściu mógł tylko przyglądać się, jak piłka odbita przez bramkarza Hondurasu zmierza za linię bramkową.

Jednak zagraniczne media wystawiają Chavezowi nie najgorsze noty. Portal Bleacherreport.com dał mu szóstkę w dziesięciostopniowej skali, a wyżej ocenił tylko jednego piłkarza Hondurasu (Brayana Beckelesa).

Taką samą ocenę Chavez dostał w dwóch innych portalach. Tyle że uzasadnienia są zupełnie inne. Sporsmole.co.uk pisze: "Po wejściu był nieefektywny. Inna sprawa, że nie był w stanie zatrzymać naporu Francji". A na Thesportscampus.com czytamy: "Dał dobrą zmianę. Był aktywny i w następnym meczu powinien zagrać od pierwszej minuty".

Nieco bardziej krytyczny jest Sky Sports, który Chavezowi przyznał piątkę.

Nie chodziło o pieniądze

Występ na mundialu był głównym celem Chaveza. Po to zresztą wyjechał z Krakowa do Chin. - Transferu z Wisły potrzebowałem bardziej niż czegokolwiek. Na pewno jednak nie chodziło o pieniądze - przekonywał w honduraskich mediach.

Jest jednym z trzech piłkarzy reprezentacji, którzy mają na koncie cztery mecze w mistrzostwach świata. 30-letni stoper wystąpił też przed czterema laty w RPA, kiedy Honduras nie wyszedł z grupy.

Zdjęcie AADI04: Mundial 2014 - bluza Adidas Zdjęcie DADI21: Mundial 2014 - t-shirt Adidas Zdjęcie DWC1202: Mundial 2014 - t-shirt
AADI04: Mundial 2014 - bluz... DADI21: Mundial 2014 - t-sh... DWC1202: Mundial 2014 - t-s...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Na jaką notę zasłużył Chavez w meczu z Francją?
Więcej o: