Ekstraklasa. Łukasz Burliga obstawiał mecze u bukmachera? [WIDEO]

PRZEGLĄD PRASY. Do zdarzenia miało dojść w piątek po południu. Czytelnik ?Przeglądu Sportowego? nagrał telefonem komórkowym Łukasza Burligę, który obstawia mecze w zakładzie bukmacherskim.
Wisła Ekstra! Wywiady, ciekawostki, reportaże - to wszystko wyślemy Ci na pocztę »

Na nagraniu widać, że klient zakładu bukmacherskiego przegląda ofertę, notuje, podchodzi do kasy, wyciąga portfel i płaci. Zdaniem dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" nie ma wątpliwości, że jest to Łukasz Burliga, piłkarz Wisły Kraków.

- Nie mam zamiaru tego komentować - mówi obrońca w "Przeglądzie Sportowym" .

Nagranie można obejrzeć TUTAJ .

Wisła wydała już specjalne oświadczenie w tej sprawie: "W związku z przekazanymi przez państwa redakcję [Przeglądu Sportowego - przyp. red.] informacjami dotyczącymi wizyty Łukasza Burligi w zakładzie bukmacherskim, informujemy, że zawodnik złożył już dziś [w niedzielę - przyp. red.] krótkie wyjaśnienie, w którym zapewnił, że nie typował wyników spotkań T-Mobile Ekstraklasy ani innych rozgrywek piłkarskich.

Ponieważ istnieje podejrzenie złamania przepisów Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, Łukasz Burliga złoży pełne wyjaśnienie podczas spotkania z Zarządem Klubu Wisły Kraków S.A., które - w związku z pobytem zawodnika na zgrupowaniu meczowym - nastąpi najwcześniej we wtorek."

Jeśli te informacje okażą się prawdą, to Burliga będzie drugim w ostatnim czasie człowiekiem związanym z ekstraklasą, który został przyłapany na obstawianiu meczów. Wcześniej był to arbiter Hubert Siejewicz, który już pożegnał się z zawodowym sędziowaniem.