Ale przełamanie Wisły! 5:0 z Pogonią, Paweł Brożek w elitarnym gronie!

"1, 2, 3, 4, 5 - mało!" - fetowali kibice Wisły. Po serii pięciu porażek krakowianie z fajerwerkami odprawili Pogoń Szczecin, a do wygranej poprowadził ich Paweł Brożek. 31-letni napastnik ostatnio był ostro krytykowany, ale w sobotni wieczór przebojem wdarł się do "Klubu 100".
Na taką Wisłę warto był czekać od rundy jesiennej. Krakowianie w tym roku nie rozpieszczali kibiców, nie wygrali meczu od lutego, ale jak już się przełamali, to z przytupem i w końcu z boiska schodzili z boiska z podniesionymi głowami.

Przerywanie czarnych serii

Przełamała się nie tylko Wisła, ale też zawodnicy, którzy ostatnio na boisku cierpieli najbardziej. Paweł Brożek już dobijał do tysiąca minut bez gola, ale uratował się niemal w ostatniej chwili. W zamieszaniu w końcu wbił piłkę do bramki i licznik zatrzymał się na 977 minutach. Brożek z radością, ale też złością machnął pięścią, a jego koledzy poszli za ciosem.

Drugi fetował Wilde Donald Guerrier. Wiosną strzelił pięć goli i rozbudził apetyt na odkrycie ligi, ale wiosną kompletnie zawodził. Z Pogonią zdecydował się jednak na uderzenie sprzed pola karnego i po 12 minutach było 2:0. Do przełamania czarnej serii rwał się też Emmanuel Sarki, który w tym sezonie nie miał ani bramki, ani nawet asysty! Nie minęło jednak pół godziny gry, a Nigeryjczyk w swoim stylu wyprzedził rywali. Tym razem dograł jednak dokładnie, a Semir Stilić pięknym uderzeniem zmieścił piłkę w samym okienku. Była 29. minuta i Pogoń leżała na łopatkach.

Próbował poderwać ją Patryk Małecki (trafił m.in. w poprzeczkę), ale były pomocnik Wisły powrotu na Reymonta nie będzie wspominał miło. Nie dość, że jego zespół został rozbity, to jeszcze część kibiców gwizdała, gdy był przy piłce. Schodząc do szatni, Małecki nie wytrzymał i pokazał w stronę trybun gest Kozakiewicza.

100. trafienie palce lizać

Po przerwie trwały popisy Wisły, którą już samodzielnie dowodził Brożek. Przed meczem można się było zastanawiać, czy tym razem już nie powinien usiąść na ławce, ale po spotkaniu napastnik Wisły zbierał gratulacje z każdej strony. Zasłużył sobie na to w... minutę.

Najpierw ze spokojem godnym najlepszych snajperów wykończył świetne podanie Stilicia, a za moment przelobował Radosława Janukiewicza strzałem z ok. 40 metrów i właśnie w taki sposób zaliczył 100. trafienie w lidze! Tym samym Brożek został 27. zawodnikiem i szóstym wiślakiem, który trafił do tego elitarnego grona. "Dziękujemy, dziękujemy" - skandowali kibice, a Brożek z radości wykopał piłkę do jednego z kibiców.

Dzięki wygranej Wisła wyprzedziła Pogoń i zajmuje czwarte miejsce w lidze.