Trenował Wisłę, teraz prowadzi zespół w klasie B. "Najważniejsza jest przyjemność z grania"

45-letni Tomasz Kulawik jeszcze w 2012 roku jeździł z Wisłą po boiskach ekstraklasy, teraz jako grającego trenera Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom czekają go spotkania w klasie B (grupa Olkusz) m.in. z Błyskiem Zederman, Błyskawicą Kolbark czy Trzema Bukami Wierzchowisko.
W dziewięciozespołowej grupie Przebój jest trzeci - ma rozegrany mecz mniej i do lidera Sokoła Gołaczewy traci dwa punkty.

Rozmowa z Tomaszem Kulawikiem trenerem Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom

Andrzej Klemba: Co pan robił po odejściu z Wisły?

Tomasz Kulawik: Przerwę sobie zrobiłem.

Nie było ofert z innych klubów?

- Odebrałem kilka telefonów z drużyn z II i III ligi, ale nie byłem zainteresowany. Chciałem odpocząć od piłki na wysokim poziomie.

Znalazłem w internecie, że strzelił pan gola dla rezerw Przeboju Wolbrom w klasie B...

- To prawda, jestem tam grającym trenerem. Występujemy jeszcze jako rezerwy Przeboju, ale ten klub jest bliski upadłości. Pierwsza drużyna nie wystartowała w III lidze. My, czyli Akademia Piłkarska Przebój, to nowy twór, ale dogrywamy sezon zamiast rezerw w klasie B. Zebrało się kilku zapaleńców, którzy chcą, by piłka w Wolbromiu nie zginęła, ale wręcz się odtworzyła. Znam ich, pochodzę z pobliskiego Olkusza, więc zgodziłem się wziąć w tym udział. Plan jest taki, by wychowywać dzieci na piłkarzy, by klub był pożyteczny dla młodzieży.

PRZECZYTAJ TEŻ:Losy trenerów Wisły z ostatniej dekady - Od klasy B do reprezentacji»

Kto gra w pana zespole?

- Mam bardzo młodą drużynę - grają chłopcy od 17 do 22 lat, a ja ich wspieram na boisku [Kulawik ma 45 lat - przyp. red.]. Mam nadzieję, że czegoś się nauczą. A ja też chętnie poruszam się jeszcze dla zdrowia. W klubie jest teraz pięć drużyn od żaków do juniorów młodszych. W czerwcu powinno się to zacząć bardziej rozkręcać. Wtedy też powinno się okazać, w której lidze będziemy grali.

Trenował pan w ekstraklasie Wisłę, teraz w klasie B. Nie szkoda panu?

- Nie, zupełnie nie. Najważniejsze, bym miał jeszcze przyjemność z grania i tego, co zrobię z tymi dzieciakami.