Dariusz Dudka oficjalnie zaprezentowany przez Wisłę. Będzie gotowy na derby Krakowa!

- Wróciłem do Polski, bo dobrym przykładem był Paweł Brożek, który w Wiśle się odbudował. Ostatnie dwa lata straciłem przez kontuzje i mało grałem, więc chcę znowu zaistnieć - podkreśla Dariusz Dudka, pomocnik Wisły.
Wszystko o derbach Krakowa! Wywiady, ciekawostki, wieści z klubów »

Jacek Bednarz, prezes Wisły: - Jest mi podwójnie miło, bo dotrzymaliśmy słowa danego na ostatniej konferencji. Skłamałem tylko, że będzie to nowa twarz, bo jest bardzo znajoma.

31-letni piłkarz grał już w Wiśle. Treningi rozpoczął w miniony piątek, a w poniedziałek podpisał półtoraroczny kontrakt. - Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to po pierwszych treningach czuję, że dobrze wyglądam. Brakuje mi ogrania czysto piłkarskiego, więc nie potrzebuję dużo czasu, by wrócić do formy - zapewnia Dudka. - Przez pół roku Paweł Brożek mnie namawiał, by przynajmniej przyjść do klubu i porozmawiać o kontrakcie z Wisłą. Zdecydowałem się w połowie stycznia.

65-krotny reprezentant Polski przyznał, że będzie w kadrze meczowej na niedzielne 187. derby Krakowa. - Tak usłyszałem od trenera, ale czy zagram choć kilka minut, to już decyzja szkoleniowca - dodaje.

Trener Franciszek Smuda planuje wystawiać Dudkę jako defensywnego pomocnika. Jego głównym rywalem w walce o miejsce w składzie będzie Michał Chrapek. - Jeśli będzie taka potrzeba z powodu kartek czy kontuzji, to będę uzupełniał skład - zaznacza Dudka, który może grać też jako lewy obrońca lub stoper.

Na oficjalnej prezentacji Dudki było kilkunastu fotoreporterów i dziennikarzy. - Chyba więcej było, gdy przychodziłem do Levante. Za to tu prawie same znane mi twarze, więc nie miałem takiego stresu jak w Hiszpanii i w Anglii.