Paweł Brożek królem strzelców? "Przy takiej drugiej linii to prawdopodobne" [SONDA KRAKOW.SPORT.PL]

Paweł Brożek jest liderem klasyfikacji strzelców. Czy na koniec sezonu będzie się cieszył ze zdobycia korony? Specjalnie dla krakow.sport.pl napastnika Wisły oceniają: Radosław Matusiak, Jerzy Engel, Bogusław Kaczmarek, Kazimierz Moskal, Tomasz Kafarski i Marcin Baszczyński.
20 000 złotych w puli nagród »

Rozgrywki ligowe ruszyły pełną parą. W pierwszej wiosennej kolejce bramki strzelali m.in. Łukasz Teodorczyk i Marco Paixao - główni rywale Pawła Brożka w walce o koronę króla strzelców. W poniedziałek napastnik Wisły Kraków będzie miał szansę na powiększenie swojego dorobku. Czy na koniec sezonu będzie się cieszył ze zdobycia trzeciego tytułu króla strzelców? Zapytaliśmy ekspertów!

Radosław Matusiak, był gracz Wisły i Cracovii

- Jeśli dochodzi do zespołu Stilić, a jest przecież jeszcze Łukasz Garguła, to Brożek jest dla mnie faworytem, jeśli chodzi o koronę króla strzelców.

Bogusław Kaczmarek, trener

- Paweł Brożek powinien bić się o koronę. Jest dwójka graczy, którzy mogą mu przeszkodzić. To Łukasz Teodorczyk z Lecha i Marco Paixao ze Śląska. Wszyscy mają równe szanse, choć z Portugalczykiem jest taki problem, że dobrze musi grać cały Śląsk i Sebastian Mila. Teodorczyk ma dużo okazji, ale musi poprawić skuteczność. W związku z tym Brożek wyrasta na głównego faworyta do korony króla strzelców.

Kazimierz Moskal, były piłkarz i trener Wisły

- Oczywiście dużo zależy od tego, jak wiosną zaprezentuje się cała Wisła. Jeśli dalej będzie taką samą rewelacją, jak w poprzedniej rundzie, to jasne, że Paweł Brożek będzie się liczyć do końca.

Tomasz Kafarski, były trener Cracovii

- Przy takiej drugiej linii, jaką będzie miał za sobą Paweł, to jest duże prawdopodobieństwo, że zakończy sezon jako król strzelców. Dla mnie to następca Tomka Frankowskiego, prawdziwy lis pola karnego, który potrafi sobie stworzyć z niczego sytuację i strzelić bramkę.

Marcin Baszczyński, były piłkarz Wisły

- Paweł Brożek będzie się liczył w walce o koronę króla strzelców. Z podań Łukasza Garguły i Semira Stilicia powinien zdobyć sporo bramek.

Jerzy Engel, był selekcjoner i trener m.in. Wisły

- Paweł Brożek jest najbardziej utalentowanym piłkarzem biegającym po boiskach naszej ekstraklasy. Jeśli Wisła dobrze przygotowała się zimą, a to zweryfikuje liga, może walczyć o koronę króla strzelców. Ma duże doświadczenie, na wiele spraw patrzy już z dystansu. Podczas meczu dysponuje wielkim spokojem w polu karnym. Teraz doszedł do niego Stilić i Paweł będzie miał jeszcze więcej sytuacji. Trzeba też zaznaczyć, że w kadrze nie ma zastępcy dla Roberta Lewandowskiego. Jeśli Brożek osiągnie wysoką formę, będzie zdobywał bramki, to na pewno selekcjoner poważnie rozważy jego kandydaturę. Czy będzie królem strzelców? Ma na to bardzo duże szanse.

Kto zostanie królem strzelców ekstraklasy