Bogusław Kaczmarek: Takiego piłkarza jak Dariusz Dudka brakuje Wiśle Kraków

Dariusz Dudka najprawdopodobniej będzie grał w Wiśle Kraków. - Jeśli przyjdzie, to zapełni dziurę na pozycji defensywnego pomocnika - ocenia Bogusław Kaczmarek w rozmowie z krakow.sport.pl.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Wisła Kraków pozyskała tej zimy Semira Stilicia i Danijela Klaricia. Dudka też jest już dogadany z władzami i czeka jedynie na testy medyczne.

- Stilić na pewno będzie chciał się przypomnieć. Nie udały mu się wojaże zagraniczne, a w Polsce ma ugruntowaną pozycję. Tyle że to ofensywny piłkarz, a w Wiśle trzeba znaleźć balans między formacjami. Po odejściu Cezarego Wilka i Radosława Sobolewskiego jest dziura. Chrapek próbował łatać, być wszędzie, ale po prostu nie umiał. I jeśli teraz przyjdzie Dudka, to na pewno ją zapełni. To piłkarz idealny na tę pozycję - mówi były trener Lechii Gdańsk.

Kaczmarek uważa, że Dudka szybko zaaklimatyzuje się w Krakowie. - Uporządkuje grę w momencie straty piłki. Takiego piłkarza od dłuższego czasu Wiśle brakowało - ocenia.

Kaczmarek pracował z Dudką w reprezentacji Polski za kadencji Leo Beenhakkera. Zwraca uwagę na wszechstronność piłkarza przymierzanego do Wisły. - Darek ma olbrzymie doświadczenie. Pamiętam go z kadry, jest optymalnym graczem na pozycję numer sześć, ale jak trzeba, to zagra i w obronie - dodaje były asystent selekcjonera.