Michał Szewczyk wrócił do Wisły Kraków i chce grać regularnie

- Będę walczył - zapowiada Michał Szewczyk po powrocie do Wisły z wypożyczenia do Okocimskiego Brzesko.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Szewczyk jesienią w Okocimskim grał regularnie - w sumie wystąpił w 13 meczach, ale zdobył tylko jednego gola. Jego drużyna zakończyła rundę na ostatnim miejscu w tabeli I ligi.

Mimo wszystko 22-letni pomocnik zapewnia, że... - Okres wypożyczenia był pozytywny, choć mogło być lepiej. Wolałem grać w niemal każdym meczu pierwszej ligi, niż być w rezerwach zespołu ekstraklasy - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Wisły.

Ale dodaje: - Każdy, kto się interesuje piłką nożną, wie, że w niższej klasie rozgrywkowej gra się bardziej siłowo. Jest mniej taktyki, dlatego nie ukrywam, że mnie grało się ciężej niż w Wiśle.

Teraz Szewczyk chce wrócić do gry w ekstraklasie. Przed przenosinami do Brzeska rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej siedem meczów. - Chcę grać jak najwięcej, to jest mój cel na najbliższe miesiące. Wiem, że będzie to trudne zadanie, ponieważ zespół spisywał się bardzo dobrze i trener Smuda może nie chcieć dokonywać zmian. Z pewnością jednak się nie poddam i będę walczył - zapewnia.