Wisła Kraków. Były bramkarz przegrał z Ajaxem w cztery minuty

17-letni debiutant Jairo Riedewald strzelił dwa gole Filipowi Kurcie w ciągu czterech minut w meczu Rody z Ajaxem Amsterdam.
Były bramkarz Wisły nie zawinił przy bramkach, ale niesmak pozostał. Roda prowadziła 1:0 do 88. minuty spotkania. Wówczas pierwszy raz do siatki trafił Riedewald. Urodzony w 1996 roku obrońca zaliczył wspaniały debiut w Eredivisie, bo cztery minuty później po raz drugi - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki - z najbliższej odległości pokonał polskiego zawodnika.

Kurto nie ma ostatnio dobrej passy. "Na stadionie Parkstad Limburg rzadko jest nudno. Nawet nie chodzi o wyniki Rody, ale o Filipa Kurtę. Polak potrafi popisać się znakomitą interwencją, by po chwili puścić kuriozalną bramkę. Przyjdźcie w sobotę na cyrk Kurty" - zachęcała holenderska telewizja przed meczem NEC Nijmegen - Roda.

Po porażce z Ajaxem Roda zajmuje 15. miejsce w tabeli Eredivisie.

Roda JC Kerkrade vs Ajax 1-2 Dream debut for... przez galebu2